GABA → 5 powodów, dla których warto ją stosować

GABA jest znanym suplementem o dobroczynnym działaniu względem układu nerwowego, a co za tym idzie funkcjonowaniu mózgu oraz pracy nad muskulaturą. Pełni rolę neuroprzekaźnika o dość istotnych korzyściach, z których mogą korzystać zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i nakładające na siebie spore obciążenia umysłowe.

GABA

GABA na sen

Stosowanie GABA może pozytywnie wpłynąć na jakość oraz głębokość snu, co de facto przekłada się na lepsze samopoczucie, poziom energii i odnowę pod kątem psycho – fizycznym. GABA pełni wszak rolę modulatora snu. Najwyższy potencjał regeneracyjny przypada podczas fazy REM, podczas której odnotowuje się też wysoka aktywność mózgu i obecność tak zwanych marzeń sennych. Suplementacja tym środkiem pozwala na bardziej efektywną aktywację oraz przejście między fazami snu. Ponadto, jego działanie określa się mianem wyciszającego względem nadaktywności układu nerwowego. Zmniejsza też napięcie mięśni szkieletowych i reguluje ciśnienie krwi.

GABA dla mięśni

GABA pozytywnie oddziałuje na nasz układ hormonalny. Jest w stanie nieco blokować działanie katabolicznego hormonu stresu – kortyzolu. Ma to miejsce z uwagi na relację związku z hormonem wydzielanym przez naszą przysadkę mózgową. Chodzi o hormon adrenokortykotropowy, który stymuluje korę nadnerczy do wydzielania większych ilości kortyzolu. Jednocześnie przyczynia się do poniesienia ochrony przed nadmierną degradacją mięśni, jak i stworzenia optymalnych warunków do budowania muskulatury.

Sleeper

GABA na stres

Suplementacja GABA najlepiej sprawdza się u osób borykających się z nieszczelnymi jelitami lub w okresie potreningowym u osób aktywnych fizycznie. Uwalnia hormon wzrostu i jednocześnie zmniejsza poziom stresu znacznie utrudniającego pracę nad sylwetką, zarówno jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej, jak i redukowanie tkanki tłuszczowej.

GABA na zwiększenie wydolności

GABA

Suplementacja kwasem gamma-aminomasłowym sprzyja wyrzutowi hormonu wzrostu (somatotropina, GH), który jest szczególnie istotny dla sportowców różnych dyscyplin. Zgodnie z badaniami, znacznie wpływał na podniesienie parametrów fizycznych przy silnie anabolicznych ćwiczeniach wielostawowych.

GABA dla mózgu

GABA wspiera zarówno funkcje umysłowe, jak i funkcje fizyczne oraz czynność mózgu. Wspiera budowanie muskulatury, jak również mechanizm regeneracyjny po intensywnych ćwiczeniach. Niektóre źródła podają nawet, że wpływa nie tylko na wydzielanie somatotropiny, ale i poziom insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) oraz testosteronu.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

GABA - właściwości i zastosowanie

Powszechna opinia krążąca na temat boosterów hormonów nie jest im zbyt przychylna. Dotyczy ich szkodliwości i braku działania. SPRAWDŹ czym tak naprawdę są boostery hormonów a konkretnie GABA.

GABA → 5 Najważniejszych korzyści stosowania

GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, jest suplementem, który ma szereg właściwości wpływających nie tylko na sylwetkę, ale i dobre samopoczucie.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator