Kategoria: dieta

Zioła na odchudzanie - TOP 6

SPIS TREŚCI:

 1. Imbir
 2. Szałwia
 3. Mięta pieprzowa
 4. Mniszek lekarski
 5. Yerba Mate
 6. Pokrzywa indyjska

Korzystając ze zbiorów największej apteki świata – natury, przygotowaliśmy listę powszechnie dostępnych ziół, które skutecznie wspierają proces utraty tkanki tłuszczowej.


1. Imbir

Zioła odchudzająceImbir charakteryzuje się bardzo szerokim działaniem i jest stosowany w przypadku wielu schorzeń. Wypicie naparu z imbiru skutecznie hamuje nudności wywołane chorobą lokomocyjną, a żucie kawałka imbiru działa antybakteryjnie i przeciwbólowo, w przypadku bólu gardła. Imbir ma również swoje zastosowanie w trakcie diety redukcyjnej. Pobudza on, bowiem metabolizm i zwiększa ilość energii, co przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej.

2. Szałwia

Herbata przyrządzona z tego zioła posiada działanie moczopędne. Regularne jej spożywanie pomoże przyśpieszyć proces utraty tkanki tłuszczowej, poprzez usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii i zwiększenie tempa metabolizmu.

3. Mięta pieprzowa

Mięta spożyta czy to w postaci naparu, czy w postaci listków posiada bardzo korzystne dla zdrowia właściwości. Po pierwsze działa pozytywnie na jelita, zwiększając stopień wchłaniania substancji odżywczych, a po drugie skutecznie hamuje apetyt. Dlatego żucie gumy miętowej jest świetnym rozwiązaniem, kiedy najdzie nas nieoczekiwany głód.

4. Mniszek lekarski

Zioła odchudzającPosiada działanie silnie moczopędne, przez co wspomaga organizm w pozbywaniu się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Działa również przeciwzapalnie, a jak wiadomo chronicznie występujące stany zapalne, zwiększają szansę rozwoju cukrzycy typu II oraz otyłości.  Mniszek skutecznie wspiera także wątrobę, więc idealnie sprawdzi się jako pomoc podczas detoksu.

5. Yerba Mate

Ta peruwiańska herbata jest znana ze swoich odchudzających właściwości. Bogactwo witamin i minerałów w niej zawartych, jak również duża ilość antyoksydantów skutecznie zwiększają tempo przemiany materii.

6. Pokrzywa indyjska

Forskolina to związek, który zyskuje coraz większą popularność wśród odchudzających się osób. Wpływa na szlaki energetyczne zachodzące w komórkach przez co sprawia, że utlenianie kwasów tłuszczowych zachodzi intensywniej. Podczas 6-miesięcznej suplementacji ekstraktem z pokrzywy indyjskiej ochotnicystracili średnio o 4 kilogramy więcej, niż osoby z grupy kontrolnej. Zwiększyła się również ich masa mięśniowa, co stawia forskolinę w bardzo pozytywnym świetle. Zwiększenie masy mięśniowej z równoczesnym spadkiem tkanki tłuszczowej jest najszybszym sposobem na polepszenie wyglądu ciała.

Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Aminokwasy BCAA

W tym artykule o aminokwasach BCAA ✅ Po co stosować? ✅ Co to takiego? ✅ Dlaczego BCAA dodają energii? ✅ Działanie anaboliczne BCAA ✅ Działanie antykataboliczne

L-Karnityna - działanie, dawkowanie

Głównym zadaniem L-karnityny jest transport tłuszczy oraz długołańcuchowy kwasów tłuszczowych do mitochondriów czyli „pieców energetycznych” . A co z tego wynika, L-Karnityna przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Redukcja -Najgorsze składniki preparatów

Redukcja nie zawsze idzie po naszej myśli. Zbędne kilogramy spadają bardzo wolno lub w ogóle nie spadają. Wybraliśmy dla Was 10 najgorszych składników odchudzających. Sprawdźcie jakich substancji nie stosować w diecie.

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, mają redukować tłuszcz zapasowy w naszym organizmie. Przy zachowaniu odpowiedniej diety i przemyślanego programu treningowego będą bardzo przydatnym narzędziem.

Tauryna i tyrozyna - właściwości, efekty

Tauryna i tyrozyna to dwa podstawowe aminokwasy, które powinny wchodzić w skład planu suplementacyjnego. Ich wielofunkcyjność znacznie polepszy jakość ciężkich treningów.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator