Kategoria: trening

Treningi Interwałowe wspomagają Zapamiętywanie

Nauka a trening interwałowyPozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych na mózg jest znany od dawna. Aktywność fizyczna usprawnia funkcjonowanie tego organu, daje nam więcej energii do ćwiczeń i poprawia naszą zdolność koncentracji.

Połączone wysiłki naukowców z Wielkiej Brytanii i Holandii pozwoliły nam przyjrzeć się trochę dokładniej zagadnieniu oddziaływania ćwiczeń fizycznych na pracę mózgu.

Naukowcy podzielili badanych na dwie grupy. Każda grupa oglądała przez 40 minut prezentację, w czasie której uczestnicy badania musieli zapamiętać położenie poszczególnych obrazków. Następnie jedna z grup wykonała trening interwałowy bezpośrednio po zakończeniu nauki, a druga grupa wykonała taki sam trening 4 godziny później.

Dwa dni potem uczestnicy badania byli proszeni o odtworzenie położenia poszczególnych obrazków na prezentacji. Okazało się, że grupa badanych, która zwlekała z treningiem interwałowym osiągnęła znacznie lepsze rezultaty, niż grupa ćwicząca bezpośrednio po nauce. Naukowcy zbadali również aktywność poszczególnych obszarów mózgu uczestników i jak przypuszczano, te odpowiedzialne za przywoływanie wspomnień były bardziej aktywne u osób, które ćwiczyły 4 godziny po nauce.

Dlaczego odłożenie w czasie wysiłku fizycznego miało lepsze efekty, niż trening bezpośrednio po nauce? Tego naukowcy jeszcze nie rozszyfrowali, tym bardziej, że mylącym mogły być eksperymenty na gryzoniach, które najlepiej zapamiętywały, kiedy ćwiczyły bezpośrednio po nauce.

Dlatego, jeśli chcemy zwiększyć tempo zapamiętywania, wykonajmy trening kilka godzin po pracy umysłowej. Natomiast, żeby wspomóc proces samej nauki, koncentracji i skupienia powinniśmy spróbować suplementacji L-tyrozyną. Związek ten skutecznie usprawnia umysł, powodując że nauka, lub praca są znacznie wydajniejsze  – jesteśmy wtedy w stanie zrobić o wiele więcej, w znacznie krótszym czasie.

Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Dibenkozyd - koenzym zwiększający apetyt

Dibenkozyd to bardzo dobra alternatywa dla sterydów anabolicznych. Sprawdź jak bezpiecznie możesz zwiększyć swoją masę mięśniową.

Kazeina - Antykataboliczna siła

CASEIN 100 to najlepszej jakości odżywka wysokobiałkowa oparta w 100% na czystej kazeinie micelarnej. Kliknij i dowiedz się więcej.

Kreatyna: wszystko co musisz o niej wiedzieć

Poznaj najbardziej skuteczne kreatyny: ✅ monohydrat kreatyny, ✅ jabłczan kreatyny, ✅ creapure, ✅ stacki kreatynowe. Dowiedz się jak ją dawkować.

Plan Treningowy Macieja Słowińskiego

Sprawdź aktualny plan treningowy Macieja Słowińskiego.

Plan Treningowy na redukcji 5-dniowy

Sprawdź 5-dniowy trening przygotowany przez Adama Piwko, zwycięzcy tegorocznych debiutów kulturystycznych i Mistrzostw Śląska w kategorii fitness plażowe.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator