Kategoria: testosteron , suplementacja , masa mięśniowa

TESTOSTERON → Jaki ma wpływ na nasz organizm?

Testosteron, czyli w zasadzie męski hormon płciowy, to jeden z najbardziej anabolicznych hormonów wspierających budowanie muskulatury. Wykazuje też niezwykłe właściwości regeneracyjne i zdrowotne.

Testosteron - silny anabolik

Boostery testosteronu

Testosteron zaliczamy do podstawowych hormonów androgenicznych o silnym działaniu anabolicznym. Ów męski hormon po uwolnieniu krąży w krwioobiegu, gdzie wychwytywany jest przez swoiste receptory ulokowane na ścianach komórkowych naszych tkanek. Wychwytuje go również tkanka mięśniowy, aby następnie sprawnie go wykorzystać dla własnych celów. Podwyższanie jego poziomu i utrzymywanie w optimum ilościowym jest kluczowym elementem sprzyjającym procesom anabolicznym, prowadzącym do przyspieszenia oraz zwiększenia przyrostów beztłuszczowej masy ciała.

Testosteron - sprawność seksualna

Dodatkowo, testosteron jest aktywnym czynnikiem produkcji spermatozoidów przez folikulostymuliny. Duże ilości wspomnianego hormonu są w stanie wstrzymać ów mechanizm. Ponadto, stymuluje on wytwarzanie niektórych białek, jednocześnie regulując ich przemiany wewnątrz organizmu. To właśnie za jego sprawą nasze ciało nabiera męskich kształtów. Jego poziom w dużej mierz warunkuje sprawność seksualną oraz popęd czy libido. Warto też mieć na uwadze, iż wraz z wiekiem stopniowo spada też jego produkcja i zarazem ilość w organizmie.

Testosteron wspiera redukcję tłuszczu

Zbyt niski poziom hormonu będzie znacznie spowalniał funkcje metaboliczne i ogromnie ograniczał naszą zdolność do spalania tkanki tłuszczowej. Zatem testosteron nie pełni wyłącznie roli promotora masy mięśniowej, ale również wspiera redukowanie nadmiernie zmagazynowanego tłuszczu.

Testosteron

Testosteron - właściwości prozdrowotne

Nie można pominąć też jego roli w zakresie prozdrowotnym. Tym bardziej, że hormony warunkują ogrom procesów wewnętrznych i tak po prawdzie to od nich zależy najwięcej, w tym samopoczucie i kondycja zarówno fizyczna, jak i zdrowotna. Testosteron poprawia funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego, zaś utrzymywanie jego optymalnego poziomu zmniejsza ryzyko występowania zakrzepów. Dodatkowo, znacznie wspiera energetykę organizmu, a dokładniej proces wytwórstwa energii przez mitochondria. Zbyt niski, utrzymujący się jego poziom jest często powiązany ze stanami depresyjnymi czy obniżeniem jakości snu, a co za tym idzie stopnia regeneracji psycho – fizycznej.

Testosteron - męska sylwetka

Warto mieć na uwadze, że jego spadek sprzyja też nadmiernej degradacji białek mięśniowych, co w efekcie owocuje obniżeniem poziomu ciężko wypracowanej masy mięśniowej. Jednocześnie okoliczności te będą promowały nadmierny wzrost i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Testosteron działa wielopłaszczyznowo – sylwetka, zdrowie, psychika, samopoczucie. Miejcie to na względzie.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Sprawdź jak w jaki sposób podbić testosteron

Testosteron - każdy zna go pod postacią hormonu zwiększającego siłę i masę mięśni. Jednak testosteron i jego odpowiedni poziom w organizmie odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu zdrowia, szczególnie u osób starszych.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator