SUPLEMENTY NA ODCHUDZANIE → lista skutecznych preparatów

Suplementy realnie wspierają i przyspieszają rezultaty treningowe bez względu na cel ćwiczeń. Trzeba jednak wiedzieć, które wybrać, aby uzyskać pożądane efekty. Najlepszą opcją jest umiejętne połączenie kilku produktów z suplementów na odchudzanie.

Suplementy na odchudzanie - spalacze tłuszczu

Suplementy na odchudzanie spalaczeBardzo dobrą i zarazem podstawową opcją, jeśli chodzi o suplementy wspierające odchudzanie, są spalacze tłuszczu. Do najsilniejszych zaliczamy tak zwane termogeniki. Ich rolą jest nasilenie termogenezy, co de facto znacznie stymuluje procesy spalania tkanki tłuszczowej. Najczęściej jednak, składniki zawarte w suplementach na odchudzanie dzielimy na stricte termogeniczne i lipolityczne. Środki te wykazują niemały wpływ na przyspieszenie tempa przemiany materii, co jest kluczowym elementem spalania tłuszczu zmagazynowanego. Dodatkowo, zapewniają optymalny w warunkach deficytu kalorii i intensywnych ćwiczeń komfort psychiczny. Za sprawą obecności kofeiny, wpływają nie tylko na tempo metabolizmu, ale również samą termogenezę oraz przyczyniają się do poprawy koncentracji, jednocześnie pobudzając układ nerwowy.

Suplementy na odchudzanie - L-Karnityna

Inne suplementy na odchudzanie, na które warto zwrócić uwagę to L-karnityna i CLA. Pierwszy z nich jest transporterem kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zwiększa ilość spalanych kwasów tłuszczowych i ich wykorzystanie na cele energetyczne. Doskonale sprawdza się w przypadku tak zwanych wyższych kwasów tłuszczowych, których posiadamy najwięcej, a które to okazują najbardziej problematyczne. Ponadto, stosowanie L-karnityny pozytywnie wpływa na poziom energii i wydolność.

Suplementy na odchudzanie - CLA

CLA z kolei nasila ogólny transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów i korzystnie działa na gospodarkę lipidową organizmu. Tak zestawione suplementy na odchudzanie pozwalają nie tylko na przyspieszenie i właściwą finalizację procesów spalania tłuszczu zapasowego, ale również ograniczają dojrzewanie komórek tłuszczu oraz dalsze jego magazynowanie.

Suplementy na odchudzanie - Kwasy omega-3

Suplementy odchudzająceDo suplementów na odchudzanie z powodzeniem można zaliczyć kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz olej MCT. Po wniknięciu do organizmu kwasy te są rozkładane i oddziałują na związki regulatorowe, takie jak choćby cykliczne AMP (cAMP). Zalicza się on do związków niezbędnych dla efektywnego przebiegu procesów lipolizy. Dzięki lipazom tkanki tłuszczowej, udziale adrenaliny oraz podwyższonemu spożyciu omega-3 i jego działaniu na cAMP jesteśmy w stanie stymulować kinazę białkową A. Doprowadza to do znacznie bardziej nasilonego i przyspieszonego rozbijania molekuł tłuszczu. Kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcuchach, wchodzące w skład MCT, są stosunkowo szybko trawione, ponieważ organizm nie musi wykorzystywać do tego celu wszystkich rodzajów enzymów. Ulegają dość szybkiemu spalaniu w naszych mięśniach, dzięki czemu w krótkim czasie otrzymujemy solidny zastrzyk energii. Mało tego, MCT mimo faktu, że posiadają charakter energetyczny, to nie są przekładane i gromadzone w formie tkanki tłuszczowej. Co więcej, znacznie sprzyjają jej spalaniu za sprawą znacznego wpływu na wydatkowanie energii i możliwościom nasilenia termogenezy.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator