SPALACZE TŁUSZCZU → 10 popularnych mitów

Spalacze tłuszczu mogą być skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie przy prawidłowym stosowaniu. Łatwo jednak wpaść w pułapkę, dlatego pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z najpowszechniejszymi mitami odnośnie stosowania spalaczy tłuszczu.

Słyszeliście o spalaczach tłuszczu, tabletkach na odchudzanie, pigułkach, dzięki którym tłuszcz może topić się z ciała jak lody kapiące z rożka, prawda? Nie do końca. Spalacze tłuszczu są suplementami. Są zaprojektowane ze składników, które naprawdę mogą dać ci dodatkowy impuls do spalania tłuszczu. Jednak nie mogą zastąpić solidnej diety i planu ćwiczeń.

Biorę spalacze tłuszczu, nie muszę liczyć kalorii

Nie. Nigdy nie podobała mi się koncepcja liczenia kalorii. To po prostu za dużo pracy. Problem polega jednak na tym, że to, co nie poddaje się kontroli, jest po za nią. Liczenie kalorii jest najprostszym sposobem na powrót do rzeczywistości i szybką orientację, że łyżka masła orzechowego tu i tam to tak naprawdę dodatkowy posiłek.

Biorę spalacze tłuszczu, nie potrzebuję diety

Jednym z największych błędów popełnianych przez wielu ludzi jest to, że myślą, że mogą po prostu przyjąć suplement wspomagający odchudzanie, a wyniki pojawią się natychmiast. Niestety spalacz tłuszczu nie jest cudownym rozwiązaniem. Jedynie dieta o ograniczonej kaloryczności to podstawa sukcesu w walce z nadmiarowym tłuszczem. Reszta to ćwiczenia, sen i pomoc suplementacji.

Spalacz tłuszczu

Biorę spalacze tłuszczu, do wakacji dużo schudnę

Bądź realistą zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli używają spalacza tłuszczu, powinni być w stanie topić kilogramy tłuszczu każdego tygodnia, jednak to się nie wydarzy.

Podczas gdy twoja stopa utraty tłuszczu może być zwiększona, nie będziesz spalać 5kg na tydzień tylko dlatego, że używasz suplementu. Pamiętaj: Bezpieczna dawka spalania tłuszczu to od 0,5 do 1,5 kg na tydzień dla przeciętnych, zdrowych osób. 

Spalacze tłuszczu - Im więcej, tym lepiejSpalacz tłuszczu Trec

Preparaty spalające zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia odpowiednich dawek różnych składników wspomagających utratę tłuszczu. Jednak nie znaczy to, że im więcej składników bierzesz, tym więcej wyników zobaczysz. 

Spalacze tłuszczu z kawą

Jeśli nie możesz rozpocząć dnia bez filiżanki kawy i pijesz kolejne 3 lub 4 dziennie, uważaj na wybór spalacza tłuszczu. Większość spalaczy tłuszczu, nawet jeśli nie zaznaczono tego bezpośrednio, zawiera kofeinę lub substancję kofeinopodobną, środek pobudzający. Jeśli chcesz wziąć stymulujący spalacz tłuszczu, obserwuj całkowite spożycie kofeiny przez cały dzień.

Biorę spalacze tłuszczu, nie muszę mierzyć obwodów

Musisz ocenić swoje postępy. Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, pomiary części ciała, pomiary masy beztłuszczowej ciała, czy tylko wagę. Nie będziesz wiedział, czy dany produkt pomaga Ci uzyskać wyniki, jeśli nie znasz punktu początkowego.

Muszę łączyć spalacze tłuszczu z częstymi posiłkami

Badanie odnoszące częstotliwości posiłków nie ujawnia żadnych dowodów świadczących o tym, że zwiększona częstość posiłków zwiększa metabolizm bardziej niż spożywanie codziennych posiłków w ilości trzech czy czterech. 

Im więcej cardio, tym więcej schudnę

Bieganie przez godzinę to wydaje się być konkretną sumą kalorii, pora się wynagrodzić za ten nieziemski wysiłek. Niestety, gdy podsumujemy dane, okaże się, że godzinka joggingu to jedynie kropla w morzu potrzeb, a więcej kalorii spaliliśmy śpiąc w łóżku przy pomocy podstawowej przemiany materii. Ot pstryczek w nos. 

Unikam tłuszczu w diecie

Spalacz tłuszczu TrecTo niefortunne, że jedzenie jedzenia z tłuszczem ma złą reputację. Choć tłuszcz powrócił do pewnego stopnia do łask, wielu nadal kupuje, że powinni jeść mniej tłuszczu, aby stracić tłuszcz. Gram tłuszczu ma więcej kalorii na gram (9 kalorii na gram) niż białka lub węglowodany (4 kalorie na gram), ale to nie ma znaczenia, czy jest zdrowe. Jak wspomniałem, sprowadza się to do całkowitej dziennej konsumpcji i tego, jak się prowadziłeś tego dnia. Jest tak dużo zdrowych tłuszczów, które zapewniają tak wiele korzyści. 

Muszę zwiększyć liczbę powtórzeń

Musisz podnosić lekkie ciężary i zwiększyć liczbę powtórzeń, To trochę śmieszne. Z jednej strony intensywne ćwiczenia zwiększą ilość hormonów spalających tłuszcz, takich jak hormon wzrostu i testosteron. Jednak znów są bez szans w porównaniu do diety. Trudno jest też znaleźć uzasadnienie dla wybrania omawianego wyżej wariantu, skoro duża część osób może budować mięśnie jednocześnie spalając tłuszcz, a wysokie ilości powtórzeń w serii mogą nie być optymalne. Nie zrozum mnie źle, nie chcę tu powiedzieć przez to, że dieta nie ma znaczenia.

Spalacze tłuszczu - podsumowanie

Pomyśl o spalaczach tłuszczu jak o karabinie snajperskim. Dieta to, ciężka artyleria; ćwiczenie to piechota;  spalacze tłuszczu mogą pomóc ci celować nieco lepiej i skuteczniej niszczyć tłuszcz. Jednak przede wszystkim pamiętaj, że spalacze tłuszczu nie działają najlepiej, gdy są niewłaściwie używane. 

Źródło:
https://www.bodybuilding.com/fun/5-truths-about-fat-burners.html

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, mają redukować tłuszcz zapasowy w naszym organizmie. Przy zachowaniu odpowiedniej diety i przemyślanego programu treningowego będą bardzo przydatnym narzędziem.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator