Kategoria: dieta , suplementacja

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu - spis treści

 1. Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej
 2. Poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego
 3. Poprawia energetykę w wysiłkach o charakterze wytrzymałościowym
 4. Stanowi niezbędny składnik w diecie tłuszczowej
 5. Stackowanie
 6. Ciekawostka

Spalacze tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, mają redukować tłuszcz zapasowy w naszym organizmie. Przy zachowaniu odpowiedniej diety i przemyślanego programu treningowego będą bardzo przydatnym narzędziem w walce z niechcianą tkanką tłuszczową.

Główne funkcje:

 • spalacze tłuszczu przyśpieszają proces utraty tkanki tłuszczowej,
 • spalacze tłuszczu poprawiają kondycję układu sercowo-naczyniowego,
 • spalacze tłuszczu podnoszą poziom energii.

Substancje pomagające nam pozbyć się tkanki tłuszczowej można podzielić na termogeniczne i lipolityczne.

 L-CARNITINE + GREEN TEALipoliza jest procesem spalania tłuszczów wypełniających wnętrza komórek tłuszczowych. Organizm, dzięki działaniu hormonów nadnerczy, za pośrednictwem znajdujących się w błonach komórek tłuszczowych receptorów pobudza je do intensywnych przemian energetycznych. Spalają się wówczas tłuszcze i uwalnia się energia, która jest konieczna do życia, oraz energia cieplna niezbędna do utrzymania stałej temperatury ciała. W rezultacie zmniejsza się poziom tkanki tłuszczowej. Do najskuteczniejszego środka pobudzającego lipolizę zaliczamy karnitynę. Pełni ona bardzo istotne funkcje w naszym organizmie:

 

 

 

 

1. Spalacze tłuszczu - Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

Transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów komórkowych w czasie wysiłków długotrwałych i o umiarkowanej intensywności.

Uwolnione z zasobów tłuszczowych kwasy tłuszczowe muszą pokonać barierę – błonę mitochondrialną. Nie są w stanie zrobić tego bez cząsteczki karnityny, która pozwala im przenikać do wnętrza mitochondriów. Organizm będzie spalał kwasy tłuszczowe, gdy będzie ku temu zmobilizowany. Potrzebę sięgnięcia do zasobów tłuszczowych kreuje długotrwały, jednostajny i umiarkowany wysiłek fizyczny o charakterze tlenowym (karnityna nie jest suplementem dla leniwych!). Sesja 40-minutowa na dowolnym sprzęcie cardio, godzinny marsz po górzystym terenie to przykładowe sytuacje, w czasie których aktywowany jest tłuszcz w przemianach energetycznych. Suplementacja karnityną pozwala intensyfikować proces przepływu kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych. Innymi słowy w przypadku suplementacji l-karnityną nasz organizm będzie bardziej skłonny do pozyskania energii poprzez pozbycie się tkanki tłuszczowej.

2. Spalacze tłuszczu - Poprawia funkcjonowanie układu sercowo–naczyniowego

Osoba, która nie podejmuje regularnego wysiłku, na pewno odczuje działanie karnityny w zakresie optymalizacji działania układu sercowo–naczyniowego. Na tym polu karnityna zapobiega chorobie niedokrwiennej serca i obniża poziom złego cholesterolu.

3. Spalacze tłuszczu - poprawiają energetykę w wysiłkach o charakterze wytrzymałościowym

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczu

Dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, np. biegi długodystansowe, chodziarstwo czy kolarstwo, karnityna nie będzie wyłącznie „spalaczem” tłuszczu, ale też istotnym środkiem erogenicznym, który zapewni stały dopływ energii. Usprawnia ona bowiem proces pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych.

4. Spalacze tłuszczu - Niezbędny składnik w diecie tłuszczowej

Dieta tłuszczowa zakłada wysokie spożycie tłuszczu przy jednoczesnym bardzo niskim poziomie węglowodanów. Zgodnie z założeniami ten sposób żywienia ma prowadzić do sytuacji, w której tłuszcz staje się głównym źródłem energii. Jeśli chcemy przystosować organizm do tego sposobu czerpania energii, niezbędna jest suplementacja karnityną. W takim wypadku proces przystosowania się organizmu do nowego źródła energii przebiegnie znacznie szybciej.

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczuTermogeneza to ogół procesów metabolicznych prowadzący do utrzymania stałej temperatury organizmu. Najprościej mówiąc, termogeneza to efekt uboczny spalania wysokoenergetycznych substancji, pozwalający na ogrzanie ciała i utrzymanie jego stałej właściwej temperatury, a niekiedy lekko podwyższonej. Ta energia cieplna może być wytwarzana na drodze spalania związków zawartych w pokarmie lub magazynowanych w postaci tłuszczów zapasowych w warunkach deficytu kalorycznego. Substancje te, niezależnie od ilości spożywanych kalorii, powodują intensyfikację przemian lipidowych – uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych i ich spalanie z uwolnieniem energii cieplnej. Dlatego przy przyjmowaniu ilości kalorii wykraczającej nieco poza zapotrzebowanie organizmu, masa naszego ciała stoi w miejscu. Utrzymanie termogenezy na wysokim poziomie oznacza szybki i długotrwały rozpad tkanki tłuszczowej. Z tego wynika, że w suplementach zwiększających termogenezę powinny występować substancje pobudzające ten proces takie jak kofeina, pieprz kajeński, zielona herbata, l-tyrozyna czy ekstrakt z imbiru.

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczuNa rynku obecne są także spalacze tłuszczu rozbijające komórki tłuszczowe na mniejsze, łatwiejsze do usunięcia, cząsteczki. Substancje z tej grupy odpowiadają za nasilenie spalania tkanki tłuszczowej poprzez ułatwienie jej emulgacji. W dużym uproszczeniu proces ten prowadzi do rozbicia tłuszczu zapasowego (rozproszenia nierozpuszczalnego w wodzie tłuszczu) na mniejsze elementy, które stają się łatwiej rozpuszczalne w płynach ustrojowych, bardziej dostępne dla enzymów umożliwiających ich spalanie. Lipotropy, bo tak brzmi ich nazwa, umożliwiają przetwarzanie kropelek tłuszczu do takiej postaci, w której łatwo podlegają spalaniu i transportowaniu.

Ważniejsze substancje o działaniu lipotropowym obecne w wielu suplementach to:

a) Cholina – pełni w organizmie funkcję podobną do witamin. Nasz organizm ma wprawdzie zdolność produkcji tej substancji (wykorzystuje w tym celu kwas foliowy, witaminę B12 i odpowiednie aminokwasy), ale nie są to ilości wystarczające do efektywnego spalania niechcianego tłuszczu. Okresy stresu, znacznego pobudzenia i nerwowości łączą się z deficytem choliny. W suplementacji najczęściej wykorzystuje się lecytynę – łatwo przyswajalne źródło cholinyi inozytolu.

b) Inozytol – zaliczany często do witamin grupy B. Większość tkanek organizmu ma zdolność jego syntezy; związek ten wchodzi w skład błon komórkowych.

c) Lecytyna – wykazuje działanie lipotropowe, ponieważ zawiera zarówno cholinę, jak i inozytol, a także kwas linolowy i inne nienasycone kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do redukcji poziomu cholesterolu i trójglicerydów

d) L-metionina – jeden z niezbędnych aminokwasów zawierający w swojej strukturze atom siarki, który ułatwia syntezę choliny.

CLA SOFTGEL - Sprzężony kwas linolowy w kapsułkachNa wyróżnienie zasługuje też powszechnie znany sprzężony kwas linolowy, zwany CLA. Jest on niezwykle skuteczny, ponieważ ogranicza kumulowanie tkanki tłuszczowej poprzez hamowanie, w obrębie tkanki tłuszczowej, działania enzymu – lipazy lipoproteinowej, który odpowiedzialny jest za transport składników niezbędnych do jej syntezy.Gdy nie ma czynnika, który połączy te składniki, nie powstanie nowa tkanka tłuszczowa. Dzięki temu działaniu CLA chroni organizm przed efektem „jo-jo”, który towarzyszy wielu kuracjom odchudzającym. Dodatkowo CLA pobudza również termogenezę  zwiększa zasilenie energetyczne mięśni oraz działa antykatabolicznie. CLA aktywuje specyficzny enzym, który odpowiedzialny jest za transport kwasów tłuszczowych do mięśni, gdzie zużywane są one w celach energetycznych. Co najważniejsze CLA jest suplementem zupełnie bezpiecznym.

Stackowanie spalaczy tłuszczu

CLENBUREXIN + L-CARNITINE+GREEN TEA SOFTGEL

Takie połączenie sprawia, że tkanka tłuszczowa nie będzie miała żadych szans. Dzięki dużej dawce l-karnityny organizm będzie rozkładał komórki tłuszczowe w celu pozyskania energii, a substancje zawarte w CLENBUREXINIE II podniosą metabolizm na tyle, że nawet w czasie snu organizm będzie zużywał więcej energii niż zazwyczaj.

THERMO FAT BURNER MAX + L-CARNITINE COMPLEX + CLA

spalacze tłuszczuZestaw, który jest z powodzeniem stosują kulturyści przed zawodami aby maksymalnie przyśpieszyć spalanie tkanki tłusczowej. Dzięki takiemu połączeniu organizm zmienia się w palącą tkankę tłuszczową maszynę w ekspresowym tempie zmieniając wygląd ciała. Zestaw polecany jedynie dla osób z co najmniej rocznym stażem treningowym.

Spalacze tłuszczu - Ciekawostka

Kiedy łączymy spalacze tłuszczu przyśpieszające utratę tkanki tłuszczowej z niskokaloryczną dietą ważne jest utrzymanie spożycia białka na wysokim poziomie. Zagwarantuje nam to ochronę mięśni przed katabolizmem spowodowanym deficytem kalorycznym.

 

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość
03.08.2016 13:54

Trec Team

Witam, Na początek trzeba ograniczyć niezdrową żywność i zastąpić ją pełnowartościowymi posiłkami. Następnie można dodać produkt o nazwie CLENBUREXIN jest to produkt pomagający „spalić” tkankę tłuszczową. A co więcej ciężko ustalić, bo podałaś za mało danych

03.08.2016 12:30

Gosiasia

Cześć, co możecie polecić na spalenie tłuszczu? Na razie biegam i zapisałem się na siłownie. Pozdrawiam

Beta Alanina - właściwości i zastosowanie

Beta-alanina to świetny suplement przedtreningowy zapewniający wytrzymałość i siłę w trakcie całego treningu.

Carbo - przewodnik po odżywkach

Carbo - przewodnik po odżywkach węglowodanowych to kompendium wiedzy na temat charakterystyki i stosowania suplementów w diecie sportowca.

DAA i jego wpływ na poziom testosteronu

DAA czyli kwas D-Asparagionwy to innowacyjny środek wzmagający produkcję testosteronu w naszym organizmie. Przeczytaj i dowiedz się więcej na jego temat.

GABA - właściwości i zastosowanie

Powszechna opinia krążąca na temat boosterów hormonów nie jest im zbyt przychylna. Dotyczy ich szkodliwości i braku działania. SPRAWDŹ czym tak naprawdę są boostery hormonów a konkretnie GABA.

Witamina C i lizyna w służbie zdrowia

Większość ludzi kojarzy działanie witaminy C jako środka wspomagającego leczenie przeziębienia, kataru, czy grypy, podczas gdy jej rola jest znacznie większa. Sprawdź i dowiedz się więcej.

Witamina D – najważniejszy element układanki

Wzmocnij swoją odporność dzięki witaminie D

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator