Kategoria: suplementacja

RESWERATROL + LEUCYNA - SUPER COMBO

SPIS TREŚCI:

 1. Odchudzanie
 2. Masa mięśniowa
 3. Zdrowie

resveratrol, działanie, efekty, opinie

Resweratrol i leucyna to dwie niepozorne substancje, z których każda z osobna ma bardzo istotne znaczenie w utrzymaniu optymalnego zdrowia i odpowiedniej masy ciała. Fantastyczną informacją jest to, że możliwe jest zwielokrotnienie pozytywnych skutków ich oddziaływania na nasz organizm, jeśli… zastosujemy je razem!

Leucyna – aminokwas bardzo dobrze znany każdemu sportowcowi

Jest on odpowiedzialny za aktywację ścieżki mTor, która doprowadza do znacznego zwiększenia tempa syntezy nowych włókien mięśniowych. Dzięki odpowiedniemu spożyciu leucyny, jesteśmy w stanie wprowadzić nasz organizm w stan nieustającego przez całą dobę anabolizmu. Dodatkowo leucyna wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, produkując energię, poprzez utlenianie kwasów tłuszczowych. Zatem ten cudowny aminokwas przyczynia się zarówno do zwiększenia tempa wzrostu mięśni, jak również przyśpieszenia redukcji tkanki tłuszczowej.

Resweratrol – polifenol roślinny, otrzymywany ze skórek czerwonych winogron

Jest on dobrze znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, zwłaszcza z wpływu na poprawę kondycji układu sercowo-naczyniowego. Niska zapadalność na choroby tego układu u Francuzów jest według wielu specjalistów powiązana właśnie z wysokim spożyciem resweratrolu. Ma on również znaczący wpływ na regulację poziomu cukru we krwi oraz oddziałuje pozytywnie na wydłużenie życia, mimikując prozdrowotne działanie restrykcji kalorii. Resweratrol wydaje się być remedium na wiele chorób cywilizacyjnych i jest również bardzo przydatny dla sportowców.
Poziom testosteronu poszybuje w górę jeśli zastosujemy parę żywieniowych trików. Zwiększając spożycie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe oraz uzupełniając ilość selenu, cynku i magnezu znacząco wpłyniemy na wzrost poziomu naszego testosteronu. Kolacja składająca się z przygotowanego na grillu steku ze szparagami i dwoma orzechami brazylijskimi, po której przyjmiemy porcję ZMA (czyli cynku, magnezu i witaminy B6) z pewnością pozytywnie wpłynie na poziom kluczowego męskiego hormonu.

Najważniejsze obszary działań super pary

1. ODCHUDZANIE

resweratrol, działanie, efekty , opinieOdchudzające właściwości połączenia resweratrolu i leucyny wynikają ze wzmożonej produkcji mitochondriów oraz z dobroczynnego działania tych dwóch substancji na rzecz gospodarowania poziomem glukozy we krwi.

Aktywowane przez miks resweratrolu z leucyną geny Sirt1 i Sirt3, zwiększają biogenezę mitochondriów, co oznacza, że nasz organizm pod wpływem spożycia wspomnianej mieszanki, produkuje znacznie więcej mitochondriów – organelli komórkowych, których zadaniem jest wytwarzanie energii. Działają one niczym nasze osobiste elektrownie, zamieniając spożyty pokarm na energię. Wzrost liczby mitochondriów skutkuje bardziej efektywnym spożytkowaniem substancji odżywczych. Innymi słowy po spożyciu leucyny wraz z resweratrolem, większa ilość pożywienia – zamiast odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej – zostaje zamieniona na energię.
Wspomniany wcześniej enzym AMPK, aktywowany głównie przez skurcze mięśni (ćwiczenia fizyczne), ale również poprzez kombo resweratrolu z leucyną, wpływa na utlenianie kwasów tłuszczowych również poprzez zwiększenie produkcji mitochondriów. Enzym AMPK dodatkowo bierze udział w produkcji koenzymu odpowiedzialnego za transport kwasów tłuszczowych do komórek, czym jeszcze bardziej intensyfikuje proces wytwarzania energii z kwasów tłuszczowych, zmniejszający tym samym tkankę tłuszczową.
Zagłębiając się dalej w funkcjonowanie enzymu kinazy AMPK, naukowcy zauważyli, że pobudza on produkcję genu (PGC1alfa), który zwiększa wydzielanie iryzyny, która z kolei trafia wraz z krwią do białej tkanki tłuszczowej, powodując gwałtowny wzrost termogenezy. Aktywowane geny Sirt1/3 oraz enzym AMPK, również wpływają na skuteczniejsze wykorzystanie glukozy z krwi. Aktywują one bowiem receptor glukozy GLUT-4, dzięki czemu glukoza, powstała z rozpadu spożytego pokarmu, trafia do mięśni, gdzie jest następnie wykorzystywana jako źródło energii. Gdyby receptor GLUT-4 pozostał nieaktywny, nadmiar glukozy zostałby zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej. Badacze wykazali, że szczury otrzymujące mieszankę resweratrolu i leucyny, miały 35% mniej tkanki tłuszczowej, niż gryzonie z grupy kontrolnej.

Wpływ resweratrolu i leucyny na odchudzanie

 • zwiększa ilość mitochondriów
 • przyśpiesza utlenianie kwasów tłuszczowych
 • powoduje wzrost termogenezy

2. MASA MIĘŚNIOWA

resweratrol, działąnie, opinie, efekty

Wpływ leucyny na rozwój masy mięśniowej u sportowców stanowi potwierdzony fakt.

Jest to najbardziej anaboliczny aminokwas, który powoduje, że synteza włókien mięśniowych zachodzi w zwiększonym tempie. Natomiast resweratrol podwyższa wrażliwość komórek na insulinę, dzięki temu substancje odżywcze są transportowane do mięśni w bardzo szybkim tempie. Wynikiem suplementacji resweratrolem w czasie okołotreningowym jest to, że substancje odżywcze szybciej dostają się do komórek, przyśpieszając regenerację i wzrost nowych włókien mięśniowych. Leucyna sprawia, że organizm chce produkować nowe włókna mięśniowe, a resweratrol skutecznie transportuje substancje do tego niezbędne.

Wpływ resweratrolu i leucyny na wzrost masy mięśniowej

 • pobudzają syntezę nowych włókien mięśniowych
 • zwiększają wrażliwość insulinową komórek mięśniowych

3. ZDROWIE

resweratrol, działąnie, opinie, efektyZgrany duet w postaci leucyny i resweratrolu pracuje sprawniej, gdyż składniki są naturalnym dopełnieniem.

Badania dowodzą, że suplementacja resweratrolem jest niezwykle ważna u osób cierpiących na cukrzycę typu drugiego, ponieważ regularne stosowanie tej substancji zwiększa wrażliwość insulinową komórek, usprawniając tym samym transport nadmiaru glukozy z krwi. Dodatkowo, połączenie leucyny i resweratrolu zmniejsza wskaźniki stanu zapalnego (CRP, IL-6), których wysoki poziom jest kojarzony ze zwiększonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, leucyna jako promotor syntezy włókien mięśniowych, będzie pomocna u osób starszych, u których tempo utraty masy mięśniowej związane jest z postępującym wiekiem.
Ciekawym efektem stosowania resweratrolu jest jego wpływ na zwiększenie długości życia. W badaniach przeprowadzonych na szczurach zaobserwowano, że – poprzez mimikowanie pozytywnych efektów diety niskokalorycznej – dodatek resweratrolu spowalnia tempo starzenia się organizmu. Powszechnie wiadomo, że ograniczenie ilości spożywanych kalorii korzystnie przekłada się na naszą długowieczność. Przy zastosowaniu resweratrolu możemy niejako upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zjeść do syta i cieszyć się długim życiem.
Podsumowując, wiadomo że zarówno leucyna, jak i resweratrol są substancjami mającymi bardzo pozytywny wpływ na nasze organizmy. Jednak w tandemie pracują o wiele sprawniej, gdyż ich działanie w naturalny sposób wzajemnie się dopełnia. Zatem, logiczny wniosek jest taki, że suplement łączący te dwa składniki, będzie miał szerokie zastosowanie, sprawdzając się zarówno u osób planujących pozbyć się tkanki tłuszczowej, zyskać masę mięśniową, jak i zoptymalizować stan swojego zdrowia. Resweratrol działa niczym klucz otwierający bramy do wnętrza komórek. Dzięki temu wszystkie składniki transportowane przez krew są dostarczane szybciej i w większym stopniu. Dlatego każdy suplement (taki jak BCAA, kreatyna, glutamina itp.) zostanie maksymalnie wykorzystany w towarzystwie bohatera artykułu – resweratrolu.

Zgrana para ma plan działania

Zastosuj połączenie resweratrolu i leucyny przed zakończeniem treningu. Dzięki temu, suplementy potreningowe znacznie szybciej dostaną się do komórek mięśniowych, co w efekcie przyczyni się do lepszego wykorzystania okna anabolicznego.

 

​Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Aminokwasy BCAA

W tym artykule o aminokwasach BCAA ✅ Po co stosować? ✅ Co to takiego? ✅ Dlaczego BCAA dodają energii? ✅ Działanie anaboliczne BCAA ✅ Działanie antykataboliczne

Aminokwasy: rodzaje i rola

Istotą treningu siłowego jest wzrost beztłuszczowej masy ciała. Podstawowym i najbardziej pożądanym składnikiem w diecie, który się do tego przyczynia, jest białko oraz jego elementy strukturalne.

BCAA i inne aminokwasy - warto je stosować?

Aminokwasy BCAA i proteiny to podstawa suplementacji każdego sportowca.

Glutamina – aminokwas nr 1

Glutamina nie należy co prawda do grupy aminokwasów niezbędnych, jednak nie oznacza to, że jest nam niepotrzebna. Wręcz przeciwnie – jest konieczna do prawidłowego przebiegu wielu kluczowych procesów metabolicznych w organizmie.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator