Przedtreningówka – czym się kierować przy zakupie?

Przedtreningówka należy do tych suplementów, których zadaniem jest podniesienie wydajności oraz efektywności naszych treningów. Jej rola sprowadza się głównie do właściwego nastrojenia organizmu przez wysiłkiem i zwiększenia możliwości podczas trwającej sesji ćwiczeń.

przedtreningówkaPrzedtreningówka – czym się kierować przy zakupie?

Przy zakupie należy przede wszystkim wziąć pod uwagę swój cel treningowy oraz stan zdrowia. Dla przykładu, osoby borykające się z problemami układu krwionośnego czy sercowo – naczyniowego powinno wystrzegać się stymulantów, takich jak kofeina. Sportowcy dyscyplin sylwetkowych i osoby pragnące zwiększyć poziom swojej masy mięśniowej najczęściej wybierają suplementy na bazie argininy i cytruliny, które to powodują wzrost produkcji tlenku azotu (NO). To z kolei doprowadza do rozszerzania się naczyń krwionośnych i sprawniejszego przepływu tlenu, krwi, składników regeneracyjnych, anabolicznych oraz innych elementów odżywczych do mięśni. Nazywamy to zjawiskiem pompy mięśniowej. Bardziej ukrwione i natlenowane mięśnie stają się też bardziej podatne na bodźce wzrostowe.

przedtreningówka saw

najlepsza przedtreningówkaJaka powinna być przedtreningówka?

Dobra przedtreningówka nie musi silnie pobudzać. Aczkolwiek może wpływać na poprawę koncentracji i skupienia podczas wykonywanych ćwiczeń. Zastrzyk energii przed oraz w trakcie intensywnych treningów jest zawsze mile widziany. Dobrym pomysłem może też być wdrożenie suplementu na bazie lub z dodatkiem beta alaniny. Taka przedtreningówka opóźni występowanie zmęczenia, złagodzi jego ewentualne skutki i poprawi warunki regeneracyjne.

Najlepiej by przedtreningówka zawierała wszystkie cechy charakterystyczne, które mogą przyczynić się do podniesienia możliwości fizycznych oraz samej wydajności treningowej. Zatem obecność delikatniejszych stymulantów, takich jak kofeina czy tyrozyna, w rozsądnych ilościach jest jak najbardziej na miejscu. Dobrze by w składzie znalazła się również tauryna. Wszystko to pozwoli zapewnić odpowiedni komfort psychiczny, podnieść poziom energii oraz poprawić koncentrację.

Z kolei pewna zawartość kreatyny pozwoli na poprawę energetyki organizmu oraz lepszą regenerację, dzięki sprawniejszemu wytwarzaniu ATP. Sprowadza się to również do znacznego wsparcia procesów anabolicznych i zapewnienia ochrony antykatabolicznej względem mięśni.

Jaka przedtreningówka pod sporty walki?

W przypadku sportów walki, gdzie istotna jest mobilność i sprawność, przedtreningówka bazująca na sporych dawkach argininy czy cytruliny i tym samym powodująca pompę mięśniową, mogłaby tylko przeszkadzać. Warto zatem skupić się nie na boosterach tlenku azotu, a na suplementach poprawiających wydolność. Będą to zatem środki oparte na beta alaninie z dodatkiem delikatnych stymulantów. Wszystko zależy od naszych aktualnych potrzeb oraz typu wysiłku fizycznego.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Przedtreningówka- która jest najlepsza?

Kiedy czujesz, że masz bardziej ochotę na drzemkę niż na ostry trening, potrzebujesz czegoś, co postawi cię na nogi – przedtreningówki!

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
Popup Activator