Masło orzechowe – dlaczego warto je jeść

Masło orzechowe to źródło zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych


Masło orzechowe to tak naprawdę esencja tłuszczowa pochodząca z orzechów, które są źródłem zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Masło orzechowe to produkt tłoczenia tłuszczu z różnych gatunków orzechów, które są źródłem kwasów z grupy omega -3, 6, 9. W trakcie produkcji zdrowego masła orzechowego nie jest używana wysoka temperatura, dzięki czemu zdrowe tłuszcze nienasycone zachowują swoje właściwości i strukturę. 

W ofercie firmy Trec Nutrition znajdziecie masła orzechowe wyprodukowane z orzechów arachidowych, sezamowych. 

masło orzechowe


Masło orzechowe nie zawiera dodatkowego kalorycznego cukru 


Zdrowe masła orzechowe nie zawierają dodatku cukru, tylko węglowodany, które naturalnie zawarte są w orzechach, które stanowią średnio 10 – 20% ich zawartości. Dla kontrastu 100 g masła orzechowego z supermarketu to ponad 50% węglowodanów!. Tyle węglowodanów nie zawierają orzechy, stąd jest oczywiste, że jest to cukier dodany. 
Dzięki temu, że do zdrowego masła orzechowego nie jest dodawany cukier  stanowi ono znakomity dodatek do rozmaitych dań, także mięsnych!


Obfitość cukru w zwykłych masłach orzechowych powoduje, że stymulują one bardzo emisję insuliny i niestety procesy odkładania zbędnej tkanki tłuszczowej. W ofercie Trec Nutrition znajdziecie także zdrowe masła orzechowe dostępne w smakach waniliowych, czekoladowych, toffi. Ich słodki smak nie wynika oczywiście z faktu dodania cukru, ale bezpiecznych substancji słodzących jak np. sukraloza. 
Masła orzechowe tłoczone z orzechów, bez dodatku cukru, zawierają również więcej białka niż zwykłe masła orzechowe. Naturalnie białko stanowi 20-30% składu orzechów. I tyle tego cennego składnika pokarmowego znajdziemy również w zdrowych masłach orzechowych. Czasem nawet masła orzechowe dostarczają więcej protein, co wynika z dodatku np. cennych białek serwatkowych.  


Masło orzechowe nie zawiera tłuszczów trans, w szczególności oleju palowego


Zwykłe masła orzechowe dosładzane cukrem zachowują stałą konsystencję dzięki obfitemu dodatkowi tłuszczów utwardzonych, czyli trans. Tłuszcze trans to wyjściowo zdrowe tłuszcze, które w wyniku technologii produkcyjnej, działania wysokiej temperatury, zostały przekształcone w najgorszą  postać tłuszczu. Tłuszcze trans posiadają stałą konsystencję, wydatnie poprawiają walory smakowe produktów, do których są dodawane. Mają one nieskończony termin przydatności do spożycia. Niestety dziś znajdziemy je wszędzie: w słodyczach, sosach, gotowych wypiekach, zupkach w proszku, a także zwykłych masłach orzechowych. Tłuszcze trans mają swój udział w rozwoju wielu współczesnych chorób, z cukrzycą i nowotworami włącznie. Przykładem tłuszczu utwardzonego, chętnie używanego przez masowy przemysł spożywczy, jest rafinowany olej palmowy. 


Masło orzechowe Trec nie zawiera dodatku tłuszczów trans, szczególnie oleju palmowego. Świadczy o tym oleista warstwa jaka zbiera się na górze każdego pojemnika z masłem, oraz mazista konsystencja samego masła. 

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Omlet z masłem orzechowym

Omlet to świetne danie zarówno w okresie redukcyjnym jak i budowania masy mięśniowej. Spróbujcie naszego przepisu na omlet z masłem orzechowym.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator