Koncentrat białka mleka

Spis treści

1. Czym są białka mleka?

2 Co zawierają białka mleka?

3. Wykorzystanie białek mleka w kulturystyce

4. Białka mleka - wady.

5. Kiedy przyjmować białka mleka?

 

Czy są białka mleka?

Koncentrat białka mleka są relatywnie nieprzetworzoną formą nabiału, złożoną z kazeiny i serwatki w proporcji około 80/20. Jest to te same białko, które można znaleźć w  produktach mlecznych.  Warto podkreślić, że sery mają podobny skład, jednakże różnią się proporcjami białek serwatki do kazeiny, zwykle zawierając więcej tej ostatniej.

Co zawierają białka mleka?

Standardowa szklanka mleka zawiera około 7-9 g, w czasie gdy miarka koncentratu białek mlecznych około 20-24g protein.
Od zera do bohatera GOMAD (gallon of milk a day), czyli galon (ok. 4l) mleka dziennie
Nie da się oszukać ludzkiej fizjologii, do wybudowania włókien mięśniowych potrzeba kalorii. GOMAD powstało jako filozofia żywienia, mająca na celu zapewnienie wszystkich niezbędnych składników. 

białko

Białka mleka - wykrzystanie w kulturystyce

białka mlekaUżycie białek mleka do budowania sylwetki są swoistym dinozaurem kulturystyki. Pierwsze wzmianki na temat GOMAD pojawiają się już w latach 40 poprzedniego wieku za sprawą mistrzów tachi jak Peary Rader, Mark Berry a także wielu innych, o zdrowotnych właściwościach białek mleka pisano już w latach 20 poprzedniego wieku. 

Człowiek znany jako Charles Atlas również, zachęcał do diety opartej na białku mleka, jako jednego z najlepszych sposobów na masę mięśniową. Picie mleka określał jako swój specjalny sekret dla wybudowania przeogromnej mocy, Atlas tak pisał do swoich czytelników:
Zacznij o 8 rano a następnie wypijaj szklankę mleka co pół godziny. Możesz to zrobić wypijając 2 litry rano, litr w południe, rozkoszuj się 2 litrami po południu i jeszcze jednym na wieczór.

Wady białka

Dieta oparta na mleku pomimo swoich licznych korzyści jak cena mleka, zawartość składników mineralnych i witaminy D posiada niestety wady, takie jak ogromna podaż kalorii, która spowoduje, że w czasie masowania “złapiemy” sporo tłuszczu. Na szczęście jednak wady produktu nie dotyczą koncentratu białek mleka.
Warto podkreślić, że koncentrat białek mleka jest pozbawiony laktozy. 

Kiedy przyjmować? 

Jak wcześniej wspomniałem koncentrat białek mleka koncentrat białek mleka to przede wszystkim kazeina, nadmienić należy, że ta w kwaśnym środowisku żołądka kazeina tworzy czop powodujący powolne uwalnianie białek. Z tego powodu koncentrat białek mleka będzie świetnie działał praktycznie w każdej sytuacji z wyłączeniem okresu potreningowego, gdzie jego miejsce powinno zająć koncentrat białek serwatkowych o szybkim czasie wchłaniania.

Zobacz również:

Kreatyna: wszystko co musisz o niej wiedzieć
Aminokwasy BCAA – kiedy i dlaczego warto stosować?
Ashwagandha - Antyoksydant o wielu funkcjach


źródło: https://physicalculturestudy.com/2017/01/16/the-history-of-the-gomad-diet/

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator