Kategoria: kazeina , suplementacja , białko

Kazeina → 5 Powodów, dla których warto ją stosować

Kazeina jest dość powszechnie wykorzystywana w odżywkach białkowych o tak zwanym długim okresie wchłaniania, co może stanowić dobrą alternatywę, gdy w grę wchodzą bardzo długie przerwy między posiłkami. Poznaj 5 powodów, dla których warto stosować kazeinę.

Kazeina - uzupełnienie poziomu białka

Kazeina pozwala na uzupełnienie diety i utrzymywanie bilansu białka na właściwym poziomie, szczególnie w warunkach, gdy nie jesteśmy w stanie spożyć zaplanowanego posiłku. Będzie zatem dobrą pomocą w przypadku dłuższych przerw między posiłkami. Dodatkowo, ograniczy katabolizm (degradację) i usprawni regenerację w czasie nocnym, kiedy to dostawy pokarmu są znacznie ograniczone. Cechuje się wydłużonym czasem wchłaniania i przyswajania.

Izolat białka Trec

Kazeina wspiera procesy anaboliczne

Pozwala na utrzymanie dodatniego bilansu azotowego, co w normalnych warunkach nie jest prostym zadaniem. Dzięki temu jest w stanie skutecznie wspierać procesy anaboliczne, odpowiedzialne za budowanie muskulatury. Kazeina jest wszak bardzo bogata w aminokwasy egzogenne, w tym aminokwasy rozgałęzione (BCAA), których nie jesteśmy w stanie samodzielnie syntetyzować, a na które wyrażamy znacznie zwiększone zapotrzebowanie w warunkach regularnych treningów.

Kazeina - antykatabolik

Kazeina posiada jeszcze jeden istotny atut. Jest bogata w glutaminę, która również wspiera utrzymanie dodatniego bilansu azotowego, a także wykazuje pożyteczne działanie antykataboliczne względem białek naszych mięśni. Ponadto, glutamina działa na korzyść układu pokarmowego.

Kazeina - działanie przeciwzapalne

Dodatkowym atutem jest zawartość związków o działaniu przeciwwirusowym oraz antybakteryjnym. Mowa o tak zwanych glikomakropeptydach w kazeinie micelarnej. Co więcej, zawiera też związki sprzyjające odpowiedzi immunologicznej wraz z towarzyszącym uwolnieniem histaminy.

Kazeina odchudzanie

Kazeina na odchudzanie

Wiele osób z powodzeniem stosuje ją w okresie redukcji tkanki tłuszczowej dla jeszcze lepszych możliwości regeneracyjnych względem mięśni, a także jako alternatywę pełnowartościowego posiłku. Wiele sprowadza się do faktu, że kazeina jest bardzo odporna na działanie enzymów w żołądkowych, co de facto owocuje znacznie wolniejszym jej trawieniem. Białka ulegają koagulacji w żołądku. To z kolei jest związane z większym wydatkowaniem energii na trawienie odżywki w formie kazeiny micelarnej. Rozmieszczone w czasie jest również uwalnianie aminokwasów oraz ich dopływ do mięśni, dzięki czemu przez dłuższy czas są zaopatrywane w niezbędne składniki.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

BIAŁKO SOJOWE → Właściwości | Stosowanie

Izolat białka sojowego jest wysokobiałkowym suplementem diety, po który chętnie sięgają sportowcy dbający o muskulaturę. Sprawdź, jak powstaje białko sojowe.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator