Kategoria: odchudzanie , trening , dieta

Jak schudnąć z brzucha – unikaj tych błędów

Spis treści:

  1. Jak schudznąc z brzucha - najczęstsze błędy żywieniowe
  2. Jak schudnąć z brzucha - najczęstsze błędy treningowe
  3. Nie schudniesz z brzucha, jak nie zaczniesz pić wody

Jak schudnąć z brzucha

Jak schudnąć z brzucha - To, czy nasz brzuch jest płaski, czy przykryty szczelną warstwą tłuszczyku w dużej mierze zależy od przestrzeganej diety. Wydęty brzuch to często efekt nieregularnego spożywania posiłków. Brak planu żywieniowego, zbyt długie przerwy dzielące posiłki, to główne stymulanty stanu głodu, który naturalnie prowadzi do przejadania.

Gdy często zdarza się nam popełniać „grzech obżarstwa” niestety nasz żołądek dostosowuje się do takiego rytmu żywienia i szybko powiększa swoją objętość. Jednym z sygnałów sytości, który powstrzymuje nas od dalszego jedzenia, jest zapełniający się żołądek. Wysyła on do mózgu informację, że jest pełen i nie będzie w stanie przyjąć większej ilości pokarmu.

Gdy żołądek w wyniku systematycznego przejadania staje się duży, naturalnie jest on w stanie więcej pomieścić. To jest równoznaczne z późniejszym wysłaniem sygnału do mózgu o uzyskaniu stanu nasycenia i niestety oznacza niebezpieczeństwo przyjmowania nadmiaru kalorii, które zostaną zamienione w tłuszcz.

Innym, często popełnianym błędem żywieniowym, który nie pozwala schudnąć z brzucha jest nadmiar węglowodanów w diecie, szczególnie tych prostych, o wysokim indeksie glikemicznym (GI). Węglowodany w postaci pysznych, puszystych białych bułek, słodkich dżemów, naleśników stymulują wahania poziomu cukru, nie zapewniają długotrwałego uczucia sytości. Zamień część węglowodanów na równowartość kaloryczną pod postacią białka (chude mięsa, białka jaj, twarogi). Białko zagwarantuje stabilniejszy stan sytości i zmusi organizm do większych wydatków energetycznych. W celu urozmaicenia diety możesz wprowadzić do codziennego żywienia odżywki białkowe np. Whey 100 Trec Nutrition.

Najgorszą strategią żywieniową, która będzie blokowała możliwość schudnięcia z brzucha jest jednoczesna wysoka podaż tłuszczu i prostych węglowodanów. Oczywiście to połączenie jest najsmaczniejsze dla naszego podniebienia, ale jednocześnie stymulujące najbardziej przyrost tkanki tłuszczowej. Pączki, większość słodyczy, słone przekąski to przykłady takiego duetu żywieniowego, który nie będzie łaskawy dla naszego brzucha.

Jak schudnąć z brzucha – najczęstsze błędy treningowe

Chcąc skutecznie schudnąć z brzucha nigdy nie zapominajmy o aktywności fizycznej. Tłuszcz z brzucha zacznie znikać w o wiele szybszym tempie, gdy zmiany żywienia połączymy z regularnym treningiem. Korzystnie jest połączyć trening mięśni brzucha z wysiłkiem aerobowym, którym może być np. szybki, rytmiczny spacer na świeżym powietrzu. Trening aerobowy, wykonywany przez około 30 – 40 min doskonale podniesie termogenezę, czyli procesy produkcji ciepła, które z uwagi na ich ogromne koszty energetyczne, zmuszają organizm do korzystania z zasobów tłuszczowych. Brzuszna tkanka tłuszczowa wykazuje największą wrażliwość na hormony lipolityczne (spalające tłuszcz), których duże ilości są produkowane właśnie w czasie wysiłku (m.in. adrenalina).

jak schudnąć z brzucha

Nie schudniesz z brzucha, jak nie zaczniesz pić wody!

Woda to przyjaciel zdrowia i każdej diety odchudzającej. Gdy pijemy zbyt małą ilość płynów, nasz organizm staje się zakwaszony, co stanowi ogromną barierę w procesach odchudzania. W stanie spoczynku powinniśmy wypijać przynajmniej 2,5 l płynów na dobę. Gdy dochodzi do tego regularny wysiłek fizyczny ilość tę należy zwiększyć przynajmniej o 1 l na każdą godzinę treningu. Jeżeli nie pijemy dostatecznej ilości wody ustrój będzie chciwie chronił zasoby tłuszczowe.

Woda nie tylko odkwasza organizm, ale stanowi najprostszy środek doprowadzający do emulgacji struktur tłuszczowych. Gdy tkanka tłuszczowa na brzuchu staje się „luźna”, o nieestetycznej strukturze, to powinniśmy się cieszyć, gdyż jest to dowód tego, że organizm rozpoczął procesy jej emulgacji, czyli rozbijania na mniejsze elementy, dzięki czemu będzie ona łatwiej spalana. Działanie emulgujące wody możemy wspomóc stosując specjalne spalacze tłuszczu z grupy lipotropów jak np. Fat Transporter firmy Trec Nutrition. Składniki zawarte w tego typu spalaczach (m.in. metionina, tauryna, inozytol) są niezwykle bezpieczne dla zdrowia i może po nie sięgać każdy. Ich dodatkowym atutem zdrowotnym jest fakt, że pomagają one poradzić sobie z groźnym problemem, jaki towarzyszy często nagromadzeniu tłuszczu w okolicach brzucha, który polega na stłuszczeniu narządów wewnętrznych (np. trzustki, wątroby). Porcję Fat Transporter należy przyjmować 3 razy dziennie razem z posiłkami.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator