Jabłczan kreatyny - efekty działania

Jabłczan kreatyny to jedna ze skuteczniejszych form keratynowych dla sportowców pragnących zwiększyć swoją siłę, wytrzymałość treningową oraz poziom masy mięśniowej.

Jabłczan kreatyny – jakie są efekty jego stosowania?

Stosowanie jabłczanu kreatyny znacznie wpływa na wydajność oraz efektywność treningów. Sam jabłczan bierze udział w cyklu Krebsa i pozwala utrzymać u trenującego wyższy poziom energii niż dotychczas. W warunkach treningowych poziom wytwarzania ATP jest często nie niższy w stosunku do wydatkowania owej cząsteczki energetycznej.  Jabłczan kreatyny pozwala na sprawniejszą resyntezę ATP, co nie tylko daje możliwość nałożenia większych bodźców treningowych, ale również sprzyja regeneracji.

 

Cechuje się też silnym działaniem anabolicznym, co prowadzi nie tylko do zwiększenia objętości trenowanych mięśni, ale również podniesienia siły fizycznej. W dużej mierze chodzi o usprawnianie transportu ATP oraz wpływ na konkretne czynniki enzymatyczne. Jabłczan kreatyny jest stabilną formą i dobrze rozpuszczalną w wodzie. Dodatkowo, wpływa na stymulację wydzielania silnie anabolicznego hormonu jakim jest IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu). Kreatyna sprzyja transportowi ATP, natomiast przemiany adenozyno – tri – fosforanu doprowadzają w efekcie do wytworzenia GTP łączącego się ze specyficznymi białkami aktywującymi enzymy. To z kolei owocuje produkcją cyklicznych nukleotydów, takich jak cAMP. Warto wspomnieć, iż nukleotydy pełnią rolę aktywatorów kinaz pełniących kluczowe funkcje w mechanizmie anabolizmu, syntezy białek i regeneracji uszkodzonych ciężkimi treningami włókien mięśniowych.

Jabłczan kreatyny dość dobrze sprawdza się w roli inhibitora miostatyny, czyli niezwykle katabolicznego białka, którego podniesiony poziom znacznie nasila degradację protein mięśniowych. Jednocześnie, suplement stwarza warunki dla innych procesów sprzyjających budowaniu dobrej jakościowo masy mięśniowej.

Podsumowanie działania jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny Trec

Warto wspomnieć, że usprawnia resyntezę wytworzonej fosfokreatyny (CP), co skutkuje wzmożonym transportem fosforanów z mitochondriów do cytozolu we wnętrzu komórek. Produkowane przez nasze mitochondria w przemianach tlenowych ATP jest lepiej wykorzystywane również podczas intensywnego wysiłku anaerobowego z wykorzystaniem energetycznego mechanizmu glikolitycznego. Jabłczan kreatyny świetnie sprawdza się na wielu płaszczyznach dając multum pozytywnych efektów sportowcom wyczynowym i osobom aktywnym fizycznie. Zaliczymy do nich:

- podniesienie poziomu energii i sprawniejszą resyntezę ATP,
- nasilenie procesów anabolicznych i lepszą ochronę antykataboliczną,
- poprawę regeneracji mięśni,
- redukcję zakwaszenia mięśni,
- poprawę parametrów fizycznych takich jak siła i wytrzymałość treningowa,
- skuteczność działania w różnych dyscyplinach sportu.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

WHEY 100 - odżywka białkowa

Whye 100 to niezwykle wartościowy koncentrat białka serwatki.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator