Czym się różni Izolat Białka od białka serwatkowego?

Izolat białka to jedna z najpowszechniej stosowanych form odżywki białkowej, której zadaniem jest uzupełnianie braków w diecie oraz zadbanie o optymalny bilans proteinowy. Stanowi codzienne wsparcie sportowców oraz osób pracujących nad poprawą sylwetki.

 

Izolat białka vs białko serwatkowe

Sama serwatka jest w zasadzie produktem ubocznym przy wytwarzaniu serów. Natomiast białko serwatkowe stanowi zestaw niezbędnych nam do pracy nad sylwetką aminokwasów. W tym kompletną pulę aminokwasów egzogennych oraz rozgałęzionych BCAA, których organizm nie jest w stanie syntetyzować samodzielnie. Izolat białka jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej wartościowych form odżywek białkowych.

Isolate 100 Trec Nutrition

Izolat zaliczany jest do odżywek o szybkim czasie wchłaniania oraz uwalniania aminokwasów do mięśni. Zawartość białka w takim produkcie oscyluje w granicy od 90% do 98%, gdyż został oczyszczony ze zbędnych składników i wypełniaczy, takich jak węglowodany, tłuszcze czy laktoza. Warto wspomnieć, iż izolat białek serwatki powstaje z koncentratu, dzięki wykorzystaniu mikrofiltracji – np. CFM (cross flow microfiltration). Pozwala to na utrzymanie niezdenaturowanych protein, nie ingerując w ich strukturę przestrzenną. Zachowujemy również cenne elementy mogące wpływać korzystnie na układ odpornościowy.

Ponadto, izolat białka charakteryzuje się bardzo wysoką wartością biologiczną – BV = 159. Wartość ta określa w jakim stopniu organizm jest w stanie przyswoić oraz wykorzystać daną frakcję białek. Poza świetną przyswajalnością wzmagają asymilację innych rodzajów białek, które wraz z nimi dostarczamy do organizmu. Z racji szybkiego czasu wchłaniania, stosunkowo krótkiego czasu trawienia i bogatej zawartości aminokwasów jest polecany przede wszystkim w okresie około treningowym.

Po zakończeniu ćwiczeń zależy nam na zapoczątkowaniu procesów budulcowych oraz zahamowaniu degradacji. Izolat białka świetnie nadaje się jako odżywka potreningowa, gdy nasze mięśnie potrzebują szybkiej reakcji. Dodatkowo, wspiera aktywację procesów regeneracyjnych po intensywnym wysiłku doprowadzającym do uszkodzeń białkowych elementów strukturalnych naszych włókien mięśniowych. W ciągu dnia może być z powodzeniem wykorzystany jako uzupełnienie braków w diecie i sposób na utrzymanie bilansu proteinowego oraz przewagi procesów anabolicznych nad katabolicznymi. Dzięki temu mamy możliwość przyspieszenia i zwiększenia przyrostów beztłuszczowej masy ciała. Nadaje się idealnie również w czasie redukowania tkanki tłuszczowej, gdy zależy nam na zachowaniu poziomu wypracowanej tkanki mięśniowej.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Białko roślinne - czy warto je stosować?

Białko roślinne - czy warto je stosować?

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator