Kategoria: suplementacja

Intra Workout - rewolucyjna odżywka treningowa

SPIS TREŚCI:

 1. Działanie antykataboliczne
 2. Działanie energetyczne
 3. Działanie anaboliczne

Intra Workout to suplement z którego możemy skorzystać zarówno przed, po jak i w trakcie treningu. Kompleksowo dobrane składniki, które wzajemnie się uzupełniają są w stanie przygotować i rozbudzić nas do treningu, dostarczać elektrolitów i cukrów w trakcie jego trwania jak i uzupełnić składniki po ciężkiej pracy.

Odżywki typu Intra Workout posiadają 3 podstawowe zastosowania:

 • Działanie antykataboliczne
 • Działanie energetyczne
 • Działanie anaboliczne

Intra Workout – Działanie antykataboliczne

Katabolizm to najgorsze co może spotkać osoby budujące tkankę mięśniową. Na szczęście zawarte w Intra Workout BCAA działa jako antykatabolik zapobiegając uszkodzeniu struktur białkowych w mięśniach, natomiast węglowodany uzupełniają ubytek glikogenu mięśniowego co stanowi dla organizmu sygnał do rozpoczęcia regeneracji. Węglowodany wraz z BCAA stanowią szybkie źródło energii dla pracujących mięśni, ale również wpływają na przyspieszenie rozpoczęcia procesu regeneracji mięśni. Dlatego też Intra Workout świetnie sprawdza się w trakcie treningu(źródło energii) jak i po jego zakończeniu(przyśpieszona regeneracja).

Według najnowszych badań ogromny wpływ na hamowanie procesu katabolizmu mięśniowego ma tyrozyna. Dostarczany przez taurynę, do komórek mięśniowych, azot bierze udział w tworzeniu nowy włókien oraz naprawia te uszkodzone.

intra workout, trening,

Intra Workout – Działanie energetyczne

Jeżeli zwykła kawa lub wyspecjalizowana przedtreningówka nie działa już na Twój organizm pora spróbować Intra Workout. Niewielka ilość kofeiny wraz z L-tyrozyną oraz kompleksem witamin z grupy B zadziałają pobudzająco na organizm, zwiększając naszą koncentrację i motywację na treningu. Witaminy z grupy B wpływają również na metabolizm węglowodanów dzięki czemu szybciej i skuteczniej pozyskamy od nich energię w trakcie treningu. Z kolei zawarty w suplemencie jabłczan kreatyny bierze udział w przemianach energetycznych w komórkach mięśniowych przez co jesteśmy w stanie znacznie szybciej odzyskać siły pomiędzy kolejnymi seriami.

W działaniu energetycznym Intra Workout bardzo ważną rolę odgrywa woda kokosowa, która dzięki dużej zawartości elektrolitów skutecznie nawadnia organizm. Każdy ciężko trenujący zawodnik ma obowiązek dostarczać organizmowi w trakcie treningu jak najwięcej płynów. Odwodnienie zagęszcza krew przez co ta znacznie gorzej przenosi tlen do komórek organizmu a to negatywnie przekłada się na nasze osiągi. Dodatkowym atutem zastosowania wody kokosowej jest jej działanie alkalizujące oraz antybakteryjne.

Dzięki zawartej w Intra Workout beta-alaninie suplementujący jest w stanie odczuwać jego pełne działanie nawet po 6 miesiącach użytkowania! Udowodniono bowiem, że stężenie beta-alaniny w mięśniach wzrastało nawet po pół rocznej suplementacji tym składnikiem. Beta-alanina jako prekursor karnozyny również znacząco wpływa na wytrzymałość organizmu.

intra workout, trening, suplementy

Intra Workout – Działanie anaboliczne

Anabolizm, czyli to co w sportach siłowych najważniejsze. W tej kwestii ponownie pojawia się jabłczan kreatyny, który daje nam więcej siły przez co będziemy w stanie podnieść więcej a to bezpośrednio przełoży się na bodziec anaboliczny. Obecność kofeiny poza działaniem energetyzującym, jak pokazują badania jest również bardzo skutecznym środkiem wpływającym na zwiększenie siły mięśni, szczególnie podczas krótkich, gwałtownych ruchów.

W procesie anabolicznym bardzo ważną role odgrywa tyrozyna, która wraz z L-Cytruliną usprawnia transport składników odżywczych do komórek mięśniowych. Tyrozyna skutecznie pobudza trzustkę do produkcji insuliny natomiast L-Cytrulina rozszerza naczynia krwionośne.

Dodatkową rolą węglowodanów zawartych w Intra Workout jest ograniczanie wydzielania kortyzolu w trakcie i po treningu. Zbyt duża ilość kortyzolu z kolei ogranicza anabolizm i potęguje katabolizm mięśniowy.

Intra Workout  jest suplementem bardzo wszechstronnym, z którego działania skorzystają zawodnicy wszystkich dyscyplin. Dodatkowo umiejętnie dobrane dawki poszczególnych składników potęgują jego skuteczność, sprawiając że jest on jednym z topowych produktów typu intra workout na rynku.

intra workout

 

Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Aminokwasy BCAA

W tym artykule o aminokwasach BCAA ✅ Po co stosować? ✅ Co to takiego? ✅ Dlaczego BCAA dodają energii? ✅ Działanie anaboliczne BCAA ✅ Działanie antykataboliczne

BCAA i inne aminokwasy - warto je stosować?

Aminokwasy BCAA i proteiny to podstawa suplementacji każdego sportowca.

Węglowodany - paliwo energetyczne człowieka

Węglowodany stanowią podstawowe paliwo energetyczne człowieka czy tego chcemy, czy nie. Wokół tego makroskładnika pokarmowego nagromadziło się już wiele mitów. Ten artykuł powstał aby je wyjaśnić.

Węglowodany - paliwo człowieka cz. 2

Zobacz drugą część artykułu na temat węglowodanów, w którym dowiesz się wiele na temat ich właściwości, zastosowania i suplementacji.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator