HMB czy KREATYNA → Co wybrać i czy warto je łączyć?

HMB oraz kreatyna – dwa niezwykle znane sportowcom i osobom aktywnym suplementy o działaniu antykatabolicznym oraz anabolicznym. Ich zadaniem jest zabezpieczać przed nadmierną utratą wypracowanej masy mięśniowej oraz stwarzać właściwe warunki do rozwoju umięśnienia.

HMB czy kreatyna?

HMB jest w zasadzie metabolitem aminokwasu leucyny. Jego zadaniem jest przyspieszenie przyrostów beztłuszczowej masy ciała, aczkolwiek wykazuje silniejsze efekty, jeśli chodzi o ograniczanie nadmiernej degradacji włókien mięśniowych (chroni przed wzmożonym katabolizmem). Dodatkowo jest w stanie znacznie przyspieszyć proces regeneracji, co jest szczególnie istotne po zakończeniu intensywnego treningu.

Kreatyna Trec

HMB z kreatyną

HMB najczęściej przyjmuje się wraz z odżywkami białkowymi dla podniesienia funkcji regeneracyjno – antykatabolicznych. W celu uzyskania jak największych rezultatów istotne jest by suplementacja nim była regularna i długotrwała. Z tego względu najlepszą opcją będzie połączenie HMB z kreatyną przyjmowaną cyklicznie.
HMB czy kreatynaPodczas cyklu kreatynowego zazwyczaj trenujemy ciężej, gdyż suplement doprowadza do znacznego nasilenia anabolizmu, jednocześnie zwiększając wydajność i efektywność sesji ćwiczeń. Jest w stanie wydłużyć czas treningu i pozwala nam na zastosowanie silniejszych bodźców mających na celu zwiększenie przyrostów beztłuszczowej masy ciała.

Cięższy trening jest często równoznaczny z bardziej intensywnymi przemianami w organizmie. Wysiłek powoduje uszkodzenia pracujących mięśni, aby te następnie po aktywacji mechanizmu regeneracyjnego mogły odbudować i wzmocnić włókna mięśniowe. Dla budowania muskulatury ważne jest, aby zachować przewagę procesów anabolicznych nad katabolicznymi. Idealnie nadaje się do tego połączenie kreatyny z HMB. Pierwszy z suplementów ma zwiększyć nasze możliwości wysiłkowe i przyrosty, natomiast zadaniem HMB będzie dodatkowe podniesienie ochrony pracujących mięśni w wyjątkowo trudnych warunkach. Działa to na zasadzie ograniczania aktywności wewnątrzustrojowych związków rozkładających białka mięśni, które nazywamy enzymami proteolitycznymi.

HMB z kreatyną

HMB z kreatyną - jak stosować?

Z tego też względu, przyjmowane regularnie, HMB świetnie sprawdza się podczas redukcji tkanki tłuszczowej, aby zachować poziom dotychczas wypracowanego poziomu tkanki mięśniowej. Śmiało można zastosować suplement podczas pierwszego cyklu kreatynowego, aby odnotować jeszcze lepsze wyniki. Może także przydać się osobom, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z siłownią, treningami i budowaniem masy mięśniowej.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

HMB - co to jest? Jak działa?

HMB jest idealnym suplementem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią oraz dla tych, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator