Kategoria: dieta , suplementacja

Gainery - odżywki na masę | stosowanie, efekty działania, opinie

Gainery - spis treści

 

Gainery to odżywki zawierające w swoim składzie połączenie białka i węglowodanów. Stanowią doskonałe uzupełnienie diety wszystkich chcących zwiększyć masę ciała, a którym trudno w ciągu dnia, z powodu napiętego harmonogramu, spożywać 5–6 regularnych posiłków. Standardowy produkt zawierać będzie 20% białka i będzie doskonałym uzupełnieniem jadłospisu wszystkich dążących do zwiększenia gabarytów.

Główne funkcje gainerów:

  • znacznie przyśpiesza wzrost masy mięśniowej
  • uzupełnia niedobory kaloryczne w diecie
  • stanowi idealny zamiennik posiłku

GaineryWybierając taki rodzaj uzupełnienia diety, należy zwrócić uwagę na skład białkowy odżywki – dobrze, jeśli gainer zawiera pełnowartościowe źródła protein ze wszystkimi aminokwasami niezbędnymi (serwatka, kazeina, jaja). Powinno się unikać białek roślinnych (soja, białka zbożowe), gdyż są niepełnowartościowe i dodatkowo za ich sprawą można doświadczyć problemów z układem trawiennym. Ważne, aby gainer miał w sobie dużo energii pochodzącej z dobrych węglowodanów. Nie mówimy tu cukrze, lecz węglowodanach o różnym indeksie glikemicznym i zróżnicowanej strukturze. Najlepiej, jeśli jest to mieszanka związków prostych i złożonych. Należy też unikać tanich produktów przeładowanych glukozą, fruktozą albo syropem glukozowo-fruktozowym.

 

gainerStosowanie odżywek białkowo-węglowodanowych typu gainer ma na celu głównie jedno – sprawić aby Twój organizm w jak najkrótszym czasie zyskał jak najwięcej masy mięśniowej. Dlatego stosowanie gainera powinno  być równie intensywne co jego działanie. Dodaj trzy pełne porcje pomiędzy posiłkami i po treningu i obserwuj swój organizm. Jeśli zaczniesz rosnąć zbyt szybko – zdobywając przy tym tkankę tłuszczową – po prostu zmniejsz porcję do dwóch dziennie. W pełni wykorzystaj swój okres budowania masy mięśniowej. Potraktuj go jak inwestycję w swoje mięśnie i po krótkim czasie ciesz się zauważalnymi efektami.

Gainer - Stackowanie

MASS XXL + WHEY 100 + CREATINE 100%

Odpowiednia dawka kalorii, dobre białko oraz najwyższej jakości monohydrat kreatyny to wszystko co Twój organizm potrzebuje do wzrostu. Jeśli w przeszłości miałeś problemy ze zdobyciem masy mięśniowej  wraz z CREATINE 100% i ciężkimi treningami spowodują efekty, o jakich nawet nie marzyłeś.

Gainery okiem profesjonalisty

Dawid Geller

GainerPewnie Was zaskoczę, jeśli powiem, że nie jestem fanem nadmiernego stosowania tych suplementów? Wynika to jednak z prostego faktu, że przede wszystkim bazuję na doskonale skomponowanej diecie. Jednak często na doskonale skomponowaną dietę wiele osób nie może sobie pozwolić ze względu na ograniczenia finansowe i czasowe. W tym przypadku gainery sprawdzą się doskonale, a ja nie mogę polecić Wam nic innego, jak tylko odżywkę MASS XXL. To klasyka, na której sam, dobre 8 lat temu, budowałem masę mięśniową. Do dzisiaj jest to suplement, po który najchętniej sięgają moi klienci. Z moich doświadczeń wynika również, że optymalna dawka tej odżywki, która pozwala na zmaksymalizowanie efektów, to minimum dwie-trzy porcje dziennie według zaleceń producenta. Niestety, często zauważam, że niektóre osoby próbują zaoszczędzić, używając o wiele mniejszych porcji. Jednak takie podejście powoduje, że efekty mogą być znacznie uboższe i wydane na odżywkę pieniądze nie zostaną przez to dobrze spożytkowane. Ja ze swojej strony, dodatkowo, polecam do każdej porcji MASS XXL dodanie choćby połowy miarki odżywki białkowej WHEY 100 czy też ISOLATE 100. W moim przypadku to połączenie sprawdziło się kiedyś doskonale.

Gainer - Ciekawostka

Podczas budowania masy mięśniowej niektóre osoby muszą przekroczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne nawet o 1500 kcal. Dodatek oliwy z oliwek do porcji gainera w łatwy sposób pozwoli na skuteczne zwiększenie ilości kalorii w porcji, a płynna postać odżywki nie obciąży w dużym stopniu układu pokarmowego

Zobacz popularne artykuły:

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Badania krwi i interpretacja wyników

Wiedza na temat własnego organizmu pozwala nam znacznie poprawić efektywność codziennego treningu. Sprawdź, jak często wykonywać badania oraz jak je interpretować.

Najlepsze źródła białek i ich wpływ na rzeźbę

Najlepsze źródła białek i ich wpływ na rzeźbę - to podstawowa wiedza jaką powinien posiadać każdy sportowiec. Przeczytaj jak poprawnie suplementować białko oraz w jakich produktach je znaleźć.

Carbo - przewodnik po odżywkach

Carbo - przewodnik po odżywkach węglowodanowych to kompendium wiedzy na temat charakterystyki i stosowania suplementów w diecie sportowca.

Dieta i suplementacja SOLID MASS

Dieta i suplementacja SOLID MASS.

Gainery - Opinie zawodników Trec Teamu

Gainery czyli odżywki węglowodanowo-białkowe. Zobacz, jakie zdanie na ich temat mają trenerzy Trec Teamu.

Indeks Glikemiczny - Wszystko o glukozie

Glikemia, czyli stężenie glukozy we krwi, to dość zawiły temat, wokół którego powstało wiele niejasności. Przekazywanie niepełnych informacji powoduje, że wielu sportowców często mylnie interpretuje ten parametr. Sprawdź...

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator