Gainer - która odżywka na masę będzie najlepsza?

Parę lat temu, gainery były dość tanimi preparatami proteinowymi, dociążonymi sporą dawką cukru i tłuszczem, w celu zwiększenia zawartości kalorycznej. Sama ilość cukru była sprzeczna z ideą zrównoważonego odżywiania. W końcu każdą odłożoną w postaci tłuszczu kalorii, będzie trzeba kiedyś spalić. Co więcej, jakość białka w gainerze była zazwyczaj słaba. 

Na szczęście branża suplementów przeszła długą drogę, której owocem są nowoczesne gainery. Co to jednak znaczy?

Gainer Trec Mass XXL

Gainer - Po pierwsze jakość

Po pierwsze "jakość białka". Jakość białka jest określana na podstawie tego, jak dobrze organizm może go użyć. Jakość białka określa się na podstawie BV, czyli ‘biological value’

Zasadniczo odnosi się do tego, jak dobrze i jak szybko twoje ciało faktycznie pobiera i używa białko. Izolat serwatki (BV 159) jest najłatwiej wchłaniany, podczas gdy kazeina (BV 77) jest mniej absorbowana. Czasami warto jeść niższe białka, te o niższym BV, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy je wchłaniać powoli, na przykład przed położeniem się spać.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba Ci białka o wyższej ocenie BV, ponieważ Twoje ćwiczące ciało będzie chłonąć aminokwasy, niczym gąbka.

Cukier Krzepi?

Gainery TrecKolejną ważną kwestią jest wspomniana wcześniej ilość cukru zawarta w gainerze. Wykazano, że nadmiarowe ilości cukru powodują wzrost poziomu insuliny, jak również serotoniny. W takich warunkach większość ludzi odczuwa senność, drażliwość i bóle głowy. Nie dotyczy to wszystkich, jednak niektóre osoby są bardziej wrażliwe niż inne.

Osobna kwestią jest zawartość węglowodanów i cukrów odpowiadających za skok insuliny. Insulina jest hormonem anabolicznym, jednak w nadmiernej ilości sprawi, że nadmiar kalorii zacznie lokalizować się w tkance tłuszczowej. Wszystkim poszukującym gainer radzę spojrzeć na etykietę i zobaczyć, ile cukru zawiera, informacja zwykle jest wymieniona obok węglowodanów. Wartość w zakresie 30-60 gramów jest całkiem niezła.


Gainer - Dlaczego nie przybieram na masie?

Nie jesz wystarczająco dużo, przez co nie masz nie masz nadwyżki kalorii. Jedz więcej. Nie ma znaczenia, ile myślisz, że jesz. Jeśli nie przytyjesz lub nie stajesz się większy, to nie wystarczy.

Jeśli jesteś absolutnie pewny, że jesz…
w sposób, który powinien spowodować zwiększenie masy ciała, ale nie przybierzesz na masie przez zbyt długi okres czasu, powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ jedyną możliwością jest poważna choroba.


Źródło artykułu o gainerze
https://www.bodybuilding.com/fun/bigj3.htm

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

GAINER → Kiedy stosować odżywki na masę

Komu polecany jest gainer?

Gainery - odżywki na masę

Gainery → ✅ znacznie przyśpiesza wzrost masy mięśniowej ✅ uzupełnia niedobory kaloryczne w diecie ✅ stanowi idealny zamiennik posiłku

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator