Kategoria: dieta , ZDROWIE

Dieta OXY – odchudzająca dieta białkowa?

Dieta OXYDieta OXY to w zasadzie ulepszona wersja diety Dukana. Zdaniem twórców, nie oddziałuje negatywnie w takim stopniu na nasz organizm. Białkowa dieta, której celem jest doprowadzenie do zmniejszenie nadmiaru zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

Dieta OXY jest zaliczana do diet odchudzających, indukujących spadek wagi. Dodatkowo, jest do tak zwana dieta białkowa w nieco ulepszonej formie. Rozpiska żywieniowa jest ustalana na trzy tygodnie, gdzie każda z trzech faz trwa po 7 dni. Pierwszy etap ma za zadanie doprowadzić do szybkiego spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto wspomnieć, że w pierwszym tygodniu dieta OXY polega głównie na proteinach pochodzenia zwierzęcego, aczkolwiek w takich ilościach by nie wywołać problemów od strony metabolicznej. Przynajmniej takie jest zdanie twórców.

Dieta OXY to również plan żywieniowy oparty w dużej mierze na tak zwanych OXY Shake’ach będących bogatym źródłem związków o charakterze przeciwutleniającym. Jego zadaniem jest usuwanie toksyn i wykluczanie ewentualnych problemów wynikających z diety białkowej (m.in. oczyszczanie dróg moczowych).

Drugi etap owego planu żywieniowego polega na wprowadzeniu protein pochodzenia roślinnego, gdzie zdaniem twórców optymalnym stosunkiem roślinnych do zwierzęcych będzie 50:50. Taki zabieg ma za zadanie utrwalić rezultaty uzyskane w poprzednim etapie intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. Z kolei trzecia, końcowa już faza polega na optymalizacji spożycia składników żywieniowych i tym samym zbalansowaniu procesu odchudzania. Spożycie białka mieści się tutaj w normach 15%-20% zapotrzebowania energetycznego. Ilość pozostałych składników ma być zgodna z normami IŻŻ. Dzięki temu, zdaniem twórców, uchronimy się przed efektem jojo oraz unikniemy komplikacji.

Zasadność oraz aspekt zdrowotny wprowadzania takiego systemu jak dieta OXY pozostaje kwestią sporną. Głównie z uwagi na wątpliwości w zakresie materiału spalanego podczas jej początkowego etapu. Ponadto, szybkie zrzucanie wagi w krótkim czasie najczęściej do zdrowych nie należy. Ciągnie za sobą szereg zmian fizjologicznych i hormonalnych. Najlepiej skonsultować się z ekspertem, zanim zdecydujemy się na wprowadzenie owego systemu żywienia.

Źródło:

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-oxy-na-czym-polega-nowa-dieta-bialkowa-ile-mozna-schudnac_42039.html

http://bonavita.pl/dieta-oxy-zasady-etapy-efekty-przeciwwskazania-i-dania-nowej-diety-bialkowej

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator