Kategoria: dieta , odchudzanie

Dieta OXY - czy jest skuteczna?

Dieta OXYPamiętacie na pewno dietę Dukana, która przez swoje założenia stała się przedmiotem ostrej krytyki w środowisku zarówno medycznym, jak i dietetycznym. W wielu kręgach została uznana za szkodliwą dla zdrowia. Dieta OXY poniekąd bazuje na założeniach Dukana, aczkolwiek jest to jej nieco ulepszoną wersją, w której – jak twierdzą twórcy – nie ma powodu do obaw. Podzielony na trzy etapy (fatburning, step i balance) system żywieniowy ma za zadanie indukować spadek wagi i zarazem spalać nadmiernie zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Jak jest z jej skutecznością? Warto nadmienić, że dieta OXY polega też na napojach, tak zwanych OXY Shake’ach składających się z kefiru, żurawiny oraz otrębów pszennych. Zadaniem takiego napoju jest oczyszczenie dróg moczowych i ograniczenie skutków ubocznych wynikających z proteinowego systemu odżywiania. Ponadto, żurawina stymuluje przemianę materii, przyspieszając jej tempo.

Mimo iż etap pierwszy, w której spożywamy same białka pochodzenia zwierzęcego został zmniejszony w czasie, a druga faza obejmuje dodanie protein roślinnych, to dieta OXY wcale nie musi być tak skuteczna jak się ją reklamuje. Duże spadki wagi w krótkim czasie z reguły rzutują negatywnie na nasze zdrowie. Przede wszystkim chodzi o gospodarkę hormonalną organizmu oraz zmiany natury metabolicznej. Tym bardziej, że wielu ekspertów uważa, iż chudnięcie przy stosowaniu owego systemu polega głównie na pozbywaniu się glikogenu, a niekoniecznie tkanki tłuszczowej.

Warto wspomnieć, iż poza ewentualnymi komplikacjami czy przeciwwskazaniami stricte zdrowotnymi, dieta OXY nie musi być skutecznym rozwiązaniem dla każdego. Nawet twórcy systemu żywieniowego nie dają gwarancji na uzyskanie określonych w ich serwisie rezultatów. Jak wiemy, każdy organizm jest inny i przed rozpoczęciem jakiegokolwiek celu (np. odchudzania) należałoby wykonać właściwy zestaw badań. Dzięki temu określimy faktyczny stan naszego organizmu, a co za tym idzie jego potrzeby. Nie ma czegoś takiego jak dieta cud, dobra dla każdego – wszystko musi być indywidualnie dopasowane.

 

Źródło:

http://bonavita.pl/dieta-oxy-zalety-i-wady-popularnej-diety-proteinowej

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-oxy-na-czym-polega-nowa-dieta-bialkowa-ile-mozna-schudnac_42039.html

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator