Kategoria: dieta , ZDROWIE

Dieta Dukana – cudowna dieta odchudzająca czy zagrożenie

Spis treści:

  1. Dieta Dukana to dieta odchudzająca
  2. Dieta Dukana może stanowić zagrożenie dla zdrowia jeżeli nie pijemy wody
  3. Dieta Dukana może powodować groźne zakwaszenie organizmu

Dieta Dukana to dieta odchudzająca

Dieta DukanaDieta Dukana to odmiana diety białkowej, która w założeniach ma prowadzić do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Przechodząc na taki plan żywieniowy rezygnujemy z produktów węglowodanowych jak kasze, pieczywo, makarony na rzecz białka czyli chudych mięs, twarogów, ryb. Podwaliną diety Dukana jest specyfika trawienia białka jako składnika pokarmowego. Białko przyswaja się długo i wymaga bardzo zawansowanej procedury trawiennej. To powoduje, że tak naprawdę organizm wydatkuje więcej energii na trawienie białka niż jest w stanie z niego czerpać (koszty przewyższają zyski). Wówczas ustrój, z powodu braku węglowodanów w diecie, zmuszony jest sięgać do zasobów tkanki tłuszczowej, co jest równoznaczne z jej spalaniem.

Owszem perspektywy Diety Dukana są bardzo obiecujące i trafiające do wyobraźni. Jednak ta cudowna dieta może bardzo destrukcyjnie wpłynąć na zdrowie, co wynika z toksycznego wpływu nadmiaru białka w diecie, przy jednoczesnej niskiej podaży węglowodanów i WODY!

Dieta Dukana może stanowić zagrożenie dla zdrowia jeżeli nie pijemy wody

Niestety dieta Dukana może prowadzić do poważnych perturbacji zdrowotnych jeżeli zapominamy o konieczności picia większej ilości wody. W czasie trawienia białka powstaje ogromna ilość toksycznych śmieci, które muszą zostać usunięte w organizmu. Organem, który podejmuje się tego zadania są nerki, będące swego rodzaju pralką naszego organizmu. Nerki, aby mogły spokojnie pracować potrzebują odpowiednio dużo wody. Gdy nagle, drastycznie zwiększamy podaż białka nerki zmuszone są do bardzo ciężkiej pracy. Jeżeli wydatnie podniesionej konsumpcji białka na diecie Dukana nie towarzyszy picie większej ilości wody nerki mogą zastrajkować. W czasie tradycyjnej diety, zawierającej węglowodany, zalecane jest przynajmniej 2,5 l płynów na dobę w celu utrzymania bilansu wodnego organizmu. Przy diecie Dukana, w zależności od masy ciała, pożądane jest nawet 4-6 litrów wody na dobę!

Niestety wiele osób, które podejmują dietę Dukana zapomina o zwiększeniu podaży wody. Prowadzić to może do trwałego uszkodzenia nerek i zakwaszenia organizmu.

Dieta Dukana może powodować groźne zakwaszenie organizmu

Dieta Dukana, szczególnie w swojej pierwszej fazie, gdy spożywane są wyłącznie proteiny bez warzyw, może prowadzić do zakwaszenia organizmu. Wiemy już, że trawienie białka to proces, w wyniku którego powstaje wiele produktów ubocznych. Gdy w czasie diety Dukana nie pijemy więcej wody niestety może dojść do chorobowego zakwaszenia organizmu. Zakwaszenie to problem fizjologiczny, z którego początek swój bierze wiele współczesnych chorób jak np. dna moczanowa, zapalenie stawów, zwiększenie częstotliwości zapalenia jelit. Poza tym zakwaszenie to nie tylko pożywka dla chorób, ale także zahamowanie procesów spalania tkanki tłuszczowej!

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

CLA – tłuszcz, który odchudza

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, niezmiernie trudno było wypromować jako produkt wspomagający spalanie nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Makaron razowy z twarogiem i bananami

Makaron razowy z twarogiem i bananami to idealny przepis dla osób na zróżnicowanej diecie oraz w trakcie budowania masy mięśniowej. Jest to świetna alternatywa dla posiłków mięsnych.

Prawidłowe podrzucanie sztangi

Prawidłowe podrzucanie sztangi nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Jak wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i i skutecznie pokazuje Magda Andrzejewska

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator