Kategoria: dieta

Czy dla utrzymania metabolizmu musimy jeść często ale w małych porcjach?

Jeżeli w naszej diecie znajduje się sporo węglowodanów, to musimy koniecznie znaleźć dla nich jakieś rozwiązanie, bo nadmiar wyprodukowanej insuliny odniesie je do tkanki tłuszczowej. 

Wobec tego mamy 2 rozwiązania:

  1. Podzielić ich całkowitą ilość na kilka mniejszych porcji, dając tym samym możliwość wprawniejszej kontroli indeksu glikemicznego, insulinowego oraz ładunku glikemicznego. Dla osób trenujących rekreacyjnie będzie to jedna z najrozsądniejszych opcji, jeśli chcą w trakcie dnia spożywać 5-7 posiłków.
  2. Podwyższyć poprzeczkę wykonywanych treningów. Im mocniejsza aktywacja mięśni, im więcej glikogenu wypalimy w ramach jednostki treningowej, tym chętniej ciało upakuje energię w formie glikogenu. Brzmi to nieco jak stymulowanie układu nagrody - chcesz się najeść, musisz wykonać intensywny trening.

Powyższe scenariusze dotyczą oczywiście węglowodanów w przewadze procentowej w naszym menu oraz konsumpcji w ramach kilku posiłków. Jeżeli zmniejszymy ich ilość, moglibyśmy powiedzieć, że IF (posty okresowe) są też niezłym pomysłem na kontrolę naszego metabolizmu i zapewniają szybkie tempo przemiany materii pomimo faktu, że nie występują tam częste, małe porcje posiłkowe. O zaletach tego systemu możecie poczytać w poprzednim tipie. I pamiętajcie - to zdrowe jelita doprowadzają nas do szybkiego metabolizmu, pozwalając kontrolować lepiej układ leptyna-grelina oraz poprzez pozytywny wpływ na tarczycę.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Aeroby VS Interwały

Jaki jest najlepszy sposób na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej? Zapraszamy do lektury.

IF vs CBL - Jak lepiej spalić tłuszcz?

IF vs CBL - Jak lepiej spalić tkankę tłuszczową? Rozważamy słabe i mocne strony obydwu systemów żywienia w kontekście spalania tkanki tłuszczowej. Sprawdźcie sami...

Jak inwestować w redukcję tkanki tłuszczowej?

Jak inwestować w redukcje tkanki tłuszczowej? Zobaczcie naszą krótką i konkretną radę.

Metodyka spalania tkanki tłuszczowej

Metodyka spalania tkanki tłuszczowej czyli jak skutecznie pracować nad sylwetką.

Skuteczna suplementacja - spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, mają redukować tłuszcz zapasowy w naszym organizmie. Przy zachowaniu odpowiedniej diety i przemyślanego programu treningowego będą bardzo przydatnym narzędziem.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator