Kategoria: suplementacja

Beta Alanina - właściwości i zastosowanie

Beta Alanina - spis treści

 1. Główne funkcje Beta Alaniny
 2. Beta-alanina

Beta-alanina - zastosowanie, działanie, efektyTo, w jakim tempie będziesz odnotowywał postępy w swojej dziedzinie sportu zależy przede wszystkim od tego, jak ciężko będziesz trenował. Z tego właśnie powodu suplementy, które wpłyną na jakość i intensywność Twojego treningu powinny być precyzyjnie dobrane do Twoich potrzeb. Spożycie 30 minut przed treningiem odpowiedniego suplementu spowoduje, że organizm w chwili rozpoczęcia treningu będzie w stanie w pełni wykorzystać składniki w nim zawarte. W skład suplementu przedtreningowego mogą wchodzić między innymi: l-arginina, cytrulina, kreatyna, kofeina czy BCAA. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, ale wszystkim suplementom przyjmowanym przed treningiem towarzyszy jeden cel – zwiększenie intensywności treningu i przyśpieszenie jego efektów.

 

Beta Alanina - Główne funkcje

 •        Beta Alanina zwiększenie poziomu energii
 •        Beta Alanina zwiększa poziom siły i wytrzymałości
 •        lepsza koncentracja i motywacja na treningu
 •        Beta Alanina ogranicza zakwaszenia mięśni

Stosowanie suplementów przedtreningowych może pomóc w osiągnięciu zamierzonych celów treningowych. Zwłaszcza, jeśli w toku intensywnej pracy i nieprzespanych nocy musimy wspomóc organizm składnikami, które pomogą uzupełnić paliwo w postaci węglowodanów, pobudzić do pracy lub po prostu zmotywować. Dodatkowo poprzez dostosowanie odpowiednich mieszanek do swoich potrzeb można polepszyć osiągi i maskować niedoskonałości diety.

Beta-alanina - zastosowanie, działanie, suplementacjaKiedyś suplementy diety były kojarzone jedynie ze sportami siłowymi takimi jak kulturystyka. I choć wielu zawodników używało środków przedtreningowych, mało kto utożsamiał je z działaniem tak wszechstronnym. Teraz świadomość dotycząca potrzeb suplementacji w każdym sporcie umożliwiła stworzenie formuł, które nie stymulują ośrodkowego układu nerwowego do granic przepalenia synaps, dając za to produkty, które hamują zmęczenie, poprawiają wytrzymałość i optymalizują procesy metaboliczne celem osiągnięcia zwiększonej wydolności. Zaawansowane technologie pozwoliły opracować nowe formy suplementów, jak na przykład płynne, skoncentrowane shoty lub innowacyjne hydrożele, które są wygodne w stosowaniu oraz warunkują szybką wchłanialność ze względu na brak krystalizacji w żołądku i szybki transport z jelit do krwiobiegu.

Beta-alanina - właściwości

Beta-alanina - zastosowanie, działanie, efektyBeta Alanina wspiera podnoszenie poziomu karnozyny w mięśniach, co obniża ich zmęczenie wywołane treningiem. Badania wykazały, że beta alanina może ona poprawiać wydolność organizmu poprzez blokowanie rosnącego podczas wysiłku zakwaszenia mięśni w wyniku hydrolizy ATP i zwiększanie suchej masy ciała. Dowody naukowe wskazują na to, że beta-alanina i różne formy kreatyny działają synergicznie, utrzymując maksymalną siłę mięśni. Dowiedziono też, że beta-alanina zwiększa siłę eksplozywną, suchą masę mięśniową, podnosi poziom wytrzymałości anaerobowej oraz aerobowej.

 

 

Zobacz popularne artykuły:

 

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

ARGININA – co to jest, jak działa, stosowanie

Arginina to ✅ Silna Pompa Mięśniowa ✅ Prekursor tlenku azotu ✅ Jak i kiedy stosować? ✅ Jakie dawki?

Glutamina – aminokwas nr 1

Glutamina nie należy co prawda do grupy aminokwasów niezbędnych, jednak nie oznacza to, że jest nam niepotrzebna. Wręcz przeciwnie – jest konieczna do prawidłowego przebiegu wielu kluczowych procesów metabolicznych w organizmie.

Kreatyna: wszystko co musisz o niej wiedzieć

Poznaj najbardziej skuteczne kreatyny: ✅ monohydrat kreatyny, ✅ jabłczan kreatyny, ✅ creapure, ✅ stacki kreatynowe. Dowiedz się jak ją dawkować.

Witamina C i lizyna w służbie zdrowia

Większość ludzi kojarzy działanie witaminy C jako środka wspomagającego leczenie przeziębienia, kataru, czy grypy, podczas gdy jej rola jest znacznie większa. Sprawdź i dowiedz się więcej.

Witamina D – najważniejszy element układanki

Wzmocnij swoją odporność dzięki witaminie D

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator