Kategoria: ashwagandha

ASHWAGANDHA - Krótko na temat jej funkcji

Ashwagandha (zwana również indyjskim żeń szeniem, witanią ospałą) to roślina wykorzystywana od lat w medycynie ajurwedyjskiej (owoce i korzeń). W artykule przedstawiamy, jakie właściwości i zastosowania ma ashwagandha.

Ashwagandha - spis treści

1. Jak działa?

2. Skąd te pozytywne działanie?

3. Właściwości i działanie ashwagandhy

4. Dawkowanie Ashwagandhy.

Ashwagandha - wszystko o jej działaniu

Ashwagandha to krzew o wysokości ok. 1,5m, z żółtymi kwiatami i czerwonymi jagodami. Rośnie w Indiach, regionach północnej Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Ashwagandha - czemu zawdzięcza działanie?

Korzeń Ashwagandhy zawiera substancje zwane witanolidami oraz fitosterole, alkaloidy, kumaryny, fenolokwasy i inne rzadko spotykane, a cenne dla człowieka związki. W jego składzie znajdują się również duże ilości żelaza.

Ashwagandha Właściwości i działanie

Ashwagandha

Właściwości Ashwagandha: 1. Ashwagandha usprawnia pracę mózgu Ashwagandha redukuje stres, uspokaja i koi nerwy. Jego regularne spożywanie na pozytywny wpływ na poprawę regularności 2. Ashwagandha i działanie antydepresyjne Ashwagandha wykazuje działanie antydepresyjne. 3. Ashwagandha wzmacnia odporność Poprawia funkcjonowanie układu logicznego. 4. Ashwagandha wspomaga pracę mózgu Znana z właściwości uspakajających i wyciszających roślina działa jako swoisty "lek" antystresowy. Pozytywnie wpływa na jakość snu, nie powodując senności w ciągu dnia. Wykazuje działanie łagodzące zaburzenia nwe, lęki i fobie. 5. Ashwagandha wykazuje właciwości "odmładzające" Uważa się, że ashwagandha opóźnia procesy starzię, siwienia włosów itp. 6. Ashwagandha ma pozytywny wpływ na układ hormonalny Pobudza działanie tarczycy, stosowana jest jako naturalny niedoczynności tarczycy. 7. Ma pozytywny wpływ na regulację zaburzeń cyklu miesiączkowego i sprawność seksualną u mężczyzn 8. Wspomaga pracę wątroby, nerek i trzustki

Ashwagandha – jak stosować? Dawkowanie

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających sproszkowany korzeń ashwagandha - w formie proszku lub kapsułek. Warto wybrać ten, który posiada wysoką dawkę ashwagandy w sugerowanej porcji.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Ashwagandha - Antyoksydant o wielu funkcjach

Ashwagandha to antyoksydant o wielu funkcjach, który wspomoże Cię zarówno w okresie masy jak i redukcji. Zapraszamy do lektury.

Ashwagandha – leczy duszę i ciało

Ashwagandha, zaliczana do adaptogenów, jest powszechnie wykorzystywana nie tylko z uwagi na podnoszenie rezultatów treningowych, ale też zbawienne działanie na umysł oraz komfort psychiczny.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator