AAKG – 5 powodów, dla których warto je stosować

aakgAAKG to stabilna forma argininy powodująca zwiększenie wytwarzania dobroczynnego względem mięśni tlenku azotu. Zapewnia dłużej utrzymującą się pompę mięśniową i dobre warunki regeneracyjne.

1. AAKG jest bardziej stabilną i trwałą formą aminokwasu argininy.

Doprowadza do stymulacji produkcji tlenku azotu, a to owocuje rozszerzaniem naczyń krwionośnych. Na skutek jej działania dochodzi do zwiększenia przepływu związków anabolicznych, regeneracyjnych oraz elementów odżywczych w naczyniach krwionośnych. Efektem tego jest fakt, że znacznie większa ilość owych związków trafia do mięśni wraz z krwią i tlenem. Lepsze warunki budowania muskulatury oraz poprawa możliwości regeneracyjnych.

2. Wzrost parametrów wysiłkowych

Poza zwiększaniem objętości mięśni, na skutek stosowania AAKG dochodzi również do wzrostu parametrów wysiłkowych, takich jak choćby siła fizyczna. Suplementacja AAKG jest także w stanie doprowadzać, po zakończeniu sesji ćwiczeń, do podniesienia poziomu niektórych hormonów anabolicznych i regeneracyjnych, takich jak choćby insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1). Wpływa również na gospodarkę hormonalną z uwagi na stymulację niektórych czynników transkrypcyjnych. Z kolei pobudzając wytwarzanie hormonów (IGF-1 i GH), dodatkowo oddziałuje w sposób pośredni na wspomniane czynniki transkrypcyjne. To z kolei może znacznie usprawnić syntezę białek oraz przyspieszyć i zwiększyć przyrosty beztłuszczowej masy ciała.

3. AAKG pomaga w funkcjach seksualnych

Na skutek stymulacji produkcji tlenku azotu i rozszerzania światła naszych naczyń, dochodzi również do znacznej poprawy funkcji seksualnych. Arginina może służyć do celów prozdrowotnych. Z powodzeniem wykorzystuje się ją w zaburzeniach erekcji czy dla poprawy pracy mięśnia sercowego (w lecznictwie niektórych chorób związanych z układem sercowo – naczyniowym).

4. AAKG odnawia mięśnie

Stosowanie AAKG po zakończeniu ćwiczeń może znacznie poprawić możliwości odnowy mięśniowej. Arginina jest przekształcana do formy poliamidów, których rolą jest wpływ na mnożenie się komórek. Proces ten dotyczy zarówno komórek macierzystych, jak i satelitarnych o szczególnej wartości regeneracyjnej względem ubytków strukturalnych. Dodatkowo, poliamidy sprzyjają wytwarzaniu całkiem nowych komórek mięśniowych.

aakg trec

5. Pomoc w budowaniu sylwetki na wielu płaszczyznach

Suplementacja AAKG pomaga w kształtowaniu sylwetki na wielu płaszczyznach. Pośrednio, stymulując wytwarzanie tlenku azotu i doprowadzając do zwiększenia jego poziomu, doprowadza do poniesienia ilości przekaźników znajdujących się wewnątrz komórek. Efektem tego jest wzmożone wytwórstwo białek, w tym mięśniowych.

 

Sprawdź popularne tematy

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

ARGININA – co to jest, jak działa, stosowanie

Arginina to ✅ Silna Pompa Mięśniowa ✅ Prekursor tlenku azotu ✅ Jak i kiedy stosować? ✅ Jakie dawki?

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator